قیمت و خرید بلوک سیمانی 15* 20* 40

یکی از انواع بلوک سیمانی، بلوک سیمانی 15 سانتی است. از این بلوک اغلب در ساخت دیوارهای پیرامونی استفاده می‌شود. پیش از انتخاب بلوک دو جداره برای ساخت دیوار و سپس خرید آن، باید اطلاعات کافی را در مورد این بلوک به دست آورد. در این مقاله از خانه بلوک به بررسی مشخصات و ویژگی‌های بلوک سیمانی 15 سانتی و ذکر انواع آن می‌پردازیم.

خرید بلوک سیمانی

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی یکی از انواع بلوک است که در ساخت یک سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول را می‌توان پرکاربردترین مصالح ساختمانی دانست. بلوک سیمانی در دو نوع سنگین و سبک وجود دارد. در ساخت بخش‌‍‌های مختلف سازه مانند دیوار و سقف از بلوک سیمانی استفاده می‌شود. سیمان، ماده اولیه اصلی در ساخت این بلوک است. از مواد دیگری چون شن و ماسه و یا پوکه معدنی و صنعتی و آب نیز در ساخت ملات اولیه بلوک سیمانی استفاده می‌شود.

مشخصات بلوک سیمانی 15 سانتی

بلوک سیمانی 15 سانتی نیز همچون بلوک سیمانی 10 سانتی، در دو نوع دو جداره و سه جداره تولید می‌شود. این بلوک همچنین در انواع تمام و نیمه وجود دارد. ضخامت تمامی جداره‌های داخلی و خارجی این بلوک، 25 میلیمتر است که این عدد بر طبق استاندارد ملی ایران به دست آمده است. بلوک سیمانی 15 دو جداره ابعاد و وزنی مشابه با بلوک سیمانی 15 سه جداره دارد. به عبارتی تنها تفاوت میان دو بلوک، در تعداد جداره آنهاست. بلوک‌های نیمه نیز به این صورت هستند که در میان بلوک، شکافی وجود دارد تا در صورت لزوم، آن را به دو قسمت تبدیل کنیم. بلوک نیمه موجب می‌شود تا مجبور به برش بلوک نباشیم و در صورت لزوم از نیمه آن استفاده کنیم.

بلوک سیمانی 15 سانتی
بلوک سیمانی 15 سانتی

ابعاد بلوک سیمانی 15 سانتی

یکی از مهمترین مشخصه‌هایی که هنگام خرید بلوک باید بررسی کرد، سایز و یا ابعاد آن است. در صورتی که ابعاد بلوک خریداری شده با ابعاد دیواری که قرار است ساخته شود، تناسب نداشته باشد، مشکلات متعددی در ساخت دیوار به وجود می‌آید که ادامه فرآیند دیوار چینی را دچار مشکل می‌کند. به همین دلیل به هنگام خرید بلوک سیمانی، باید به دقت ابعاد آن را بررسی کرده و بلوک با ابعاد مناسب خود را خریداری کرد. بلوک سیمانی 15 در ابعاد 15*20*40 تولید می‌شود. عدد 15 نشان دهنده عرض بلوک، 20 ارتفاع بلوک و 40 نشان دهنده طول بلوک است. این نوع بلوک سیمانی در نوع نیمه نیز توید می‌شود. بلوک نیمه را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد.

ابعاد بلوک سیمانی 15 سانتی
ابعاد بلوک سیمانی 15 سانتی

قیمت بلوک سیمانی 15 سانتی

همانند تمامی بلوک‌های سیمانی، قیمت بلوک سیمانی 15 سانتی نیز با عوامل و فاکتورهای مختلفی چون قیمت سیمان و یا قیمت پوکه رابطه مستقیم دارد. ابعاد و وزن این بلوک به صورتی است که آن را به بهترین گزینه برای ساخت دیوارهای پیرامونی ساختمان تبدیل کرده است. این بلوک مانند سایر مصالح ساختمانی قیمت ثابتی ندارد و دلیل آن نیز نوسان قیمت ارز است. نوسان قیمت ارز موجب نوسان قیمت مواد اولیه مصرفی برای ساخت بلوک سیمانی  می‌شد. به همین خاطر درج قیمت‌ها در سایت خانه بلوک ممکن نیست. در صورت تمایل به استعلام قیمت و همچنین دریافت کاتالوگ‌های مجموعه، با شماره ویژه 284283-021 تماس بگیرید.

وزن بلوک سیمانی 15 سانتی

وزن یک بلوک، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که به هنگام خرید باید مورد توجه قرار داد. امروزه بلوک‌های سبک جایگاه ویژه‌ای در میان سازندگان پیدا کرده‌اند. بلوک سیمانی 15، وزنی بین 7 تا 7.5 کیلوگرم دارد. البته باید این نکته را ذکر کرد که وزن این بلوک تا حد زیادی به کارخانه تولید کننده آن نیز دارد. وجود ناخالصی در مواد اولیه مانند ماسه، میزان پرس خوردگی و به صورت کلی، سطح کیفیتی که بلوک سیمانی در آن تولید می‌شود، بر روی وزن نهایی آن تاثیرگذار است. اگر در ساخت این بلوک به جای شن و ماسه از سبکدانه معدنی یا همان پوکه معدنی استفاده شود، وزن آن تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

مقایسه بلوک‌ سیمانی 10 سانتی،  15 سانتی و  20 سانتی

بلوک‌های سیمانی 10 سانتی، 15 سانتی و 20 سانتی تفاوتی با یکدیگر ندارند. تنها تفاوت این بلوک‌ها در وزن و ابعاد آنها است. در جدول زیر ابعاد و وزن هر یک از این بلوک‌ها، و همچنین تعداد جداره هر کدام، بررسی شده است.

نوع بلوک

وزن

ابعاد

بلوک سیمانی 10 سانتی دو جداره 6 کیلوگرم 10*20*40 سانتیمتر
سه جداره 6.5 – 7 کیلوگرم
بلوک سیمانی 15 سانتی دو جداره 7 – 7.5 کیلوگرم 15*19*40

15*20*40 سانتیمتر

سه جداره 8 – 8.5 کیلوگرم
بلوک سیمانی 20 سانتی دو جداره 10 – 12 کیلوگرم 19*20*40

20*20*40 سانتیمتر

سه جداره

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا بلوک سیمانی 15 سانتی را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهیم. همانگونه که گفته شد، این بلوک، بهترین گزینه برای ساخت دیوارهای پیرامونی است. شما مشتریان گرامی می‌توانید برای تخمین هزینه نهایی خرید بلوک سیمانی، همچنین تخمین هزینه نهایی دیوار چینی، با کارشناسان خانه بلوک تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

دفتر تهران

۲۸۳ ۲۸۴ – ۰۲۱

دفتر کرج

۵۱۲۵ ۳۴۲۰ – ۰۲۶

مدیر فروش

۰۹۱۲۱۰۲۷۶۶۷

فروش بلوک سیمانی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *