خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ [email protected] تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ [email protected] تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
مقرون به صرفه
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
تماس با ما
بلوک سبک سیمانی

بلوک سیمانی چیست ؟

استفاده از بلوک سبک سیمانی در ساختمان ها یکی از مهمترین دغدغه های مهندسین ساختمانی را برطرف کرده است. سازه ساختمان باید سبک باشد. همین امر موجب شده است تا خرید بلوک سیمانی سبک و همچنین استفاده از انواع بلوک سبک افزایش پیدا کند.

این نوع بلوک به سبب اینکه از سیمان، ماسه و انواع پوکه ساخته می شود، به چنین نامی معروف است. این نوع خود برحسب انواع پوکه ای که در ان به کار می رود دارای نام و کاربرد های متفاوت است.

بلوک های سبک به جهت وزن کم و خاصیت عایق بودن که بعضی از مدل های آن دارد، در ساخت و ساز جایگاه خاصی پیدا کرده است.

 

بلوک سبک سیمانی چیست ؟

 

مزایای استفاده از بلوک سبک چیست؟

در شهر های مختلف و همچنین پروژه های مختلف از بلوک سبک استفاده میشود. یکی از شرکت هایی که در زمینه ساخت بلوک و دیگر مصالح ساختمانی فعالیت دارد، شرکت خانه بلوک می باشد. خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک سبک، بلوک سیمانی، بلوک هبلکس و دیگر موارد اینچنینی می باشد.

لذا اگر قصد خرید بلوک سبک و یا اطلاع از قیمت بلوک سیمانی سبک را دارید کافیست با کارشناسان خانه بلوک تماس حاصل فرمایید. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد بلوک سیمانی کسب کنید در ادامه همراه ما باشید

 به طور مثال ساختمان در برابر نیروهای طبیعی همچون زلزله و باد و طوفان بسیار مقاوم خواهد بود. هرچه وزن ساختمان کمتر باشد خسارات وارده نیز کاهش پیدا می کند.

اولویت در ساخت ساختمان ها اول مقاوم بودن آن است و بعد هم وزن ساختمان . بهترین حالت ساخت ساختمان هایی به وزن سبک و مقاومت بالاست .

در گذشته استفاده از آجر مرسوم بود که وزن ساختمان را به شدت بالا می برد. اما امروزه بلوکهای سیمانی سبک این امکان را ایجاد کرده اند که بتوانیم علاوه بر توجه بر روی مقاومت پذیری ساختمان آنها را سبک وزن بسازیم.

بدین طریق می توان گفت که وزن تیغه هایی که با استفاده از بلوک سبک سیمانی و پوکه ای ساخته می شوند در حدود یک سوم کاهش پیدا کرده است.

انواع بلوک سبک سیمانی

بلوک های سیمانی با استفاده از سیمان و یک ماده سبک یا سنگین تشکیل می شود. این مواد شامل شن و ماسه، پوکه صنعتی، پوکه معدنی و یا حباب های هوا است. قطعا هر یک از تولیدات دارای کاربرد خاص خود بوده و بر حسب نیاز مشتری تولید و به بازار عرضه می شوند .

برهمین اساس بلوک ها عموما به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 • بلوک سیمانی سبک
 • بلوک سیمانی نیمه سبک
 • بلوک سیمانی سنگین

کاربرد بلوک های سیمانی

بلوک سیمانی سنگین :

بلوک های سیمانی با نوجه به ابعاد و وزن ها در جا های مختلفی کاربرد دارند.  برای مثال بلوک سیمانی سنگین برای چیدن دیوار حیاط، دیوار های حمال، دیوار خانه های همکف، چیدن دیوار چاله سرویس ( چاله های فاضلاب و.. استفاده می شود.

یکی دیگر از موارد استفاده آن چیدن کرسی ساختمان ( کرسی به ارتفاع بین پی ساختمان تا همکف گفته می شود. در شهرهای شمالی بسیاری از ویلا ها دارای کرسی می باشند تا ساختمان از رطوبت زمین در امان باشد.) می باشد.

بلوک سیمانی سبک:

بلوک سبک سیمانی با توجه به نوعی که دارند در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربرد های این نوع بلوک سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود. این نوع بلوک از پوکه های معدنی و صنعتی ، یا با استفاده از تکنولوژی لیکا  ( بلوک سبک لیکا ) ساخته می شوند.

 • استفاده از آن در تیغه چینی در طبقات بالا.
 • استفائه از آن برای شیب چینی( قسمت های که در شیروانی ساختمان مسدود نشده) ساختمان های شیروانی دار.
 • دیوار چینی در طبقات مختلف به منظور سبک کردن وزن ساختمان.
 • استفاده از آن در ساخت کف طبقات. (امروزه بیشتر از یونولیت به جای ان استفاده می شود.

لازم به ذکر است که بلوک های نیمه سبک سیمانی هم کاربردهای مشابه را دارند.

بلوک های سنگین ابعاد بزرگتر و ضخامت بیشتری دارند و بیشتر در ساخت دیوار های محوطه کاربرد دارند. بلوک های سبک بیشتر در ساخت تیرچه بلوک کارایی دارند.

هرچه وزن بلوک سیمانی بیشتر شود ، مقاومت آنها در برابر فشار نیز افزایش می یابد . بسته به باربر بودن دیوارها در ساخت سازه ها از بلوک های مخصوص با وزن و اندازه های متفاوت استفاده می شود.

بلوک سیمانی سبک
بلوک سیمانی سبک

قیمت بلوک سبک سیمانی

بلوک های تولید شده در کارگاه های بلوک سازی دارای ابعاد مختلف می باشد. وزن و مواد استفاده شده در آن بسیار متفاوت است. ابعاد استاندارد بلوک که در تمام کشور با آن اندازه اقدام به تولید بلوک می کنند ۲۰ در ۴۰ است. البته دارای عرض متفاوت ۱۰ یا ۲۰ می باشد.

مواردی که در بالا ذکر شد به همراه نوع بلوک و مواد تشکیل دهنده آن روی قیمت نهایی تاثیر گذار است.به دلیل شرایط حال حاضر اقتصادی و نوسانات بازار ارز ، مواد اولیه تولید بلوک سیمانی دارای قیمت با ثباتی نمی باشد. لذا این بی ثباتی در بازار فروش بلوک سیمانی نیز تاثیر گذاشته و قیمت ها بسیار متغیر است.

به دلیل آنچه در بالا ذکر شد نمبتوان قیمت ثابتی را در سایت ارائه نمود. لذا از مشتریان محترم تقاضا می کنیم تا جهت اطلاع از قیمت انواع بلوک با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایند. با وجو این نوسانات و ناپایدار بودن قیمت ها ، هزینه بلوک سبک سیمانی از این قاعده مستثنا نیست ولی خانه بلوک ، تمام سعی خود را می کند تا قیمت هایی با کمترین میزان سود را تعیین نماید. این قیمت ها را با مراکز دیگر نیز می توانید مقایسه نمایید.

 

قیمت بلوک سبک سیمانی - خانه بلوک ارائه دهنده انواع بلوک سبک سیمانی و ساختمانی
قیمت بلوک سبک سیمانی – خانه بلوک ارائه دهنده انواع بلوک سبک سیمانی و ساختمانی

 

خرید بلوک از خانه بلوک:

شاید شما هم از آندسته افرادی باشید که برای انجام پروژه ساختمانی خود در صدد خرید بلوک یا دیگر مصالح ساختمانی می باشد. سوالات زیادی ممکن است ذهن شما را درگیر نمایید. برخی را در ادامه بررسی میکنیم.

 • کدام شرکت تولید کننده بلوک را انتخاب کنم؟
 • کیفیت بلوک تولیدی کدام شرکت بهتر است؟
 • تحویل محصول به استانهای دیگر هم انجام می شود؟
 • قیمت بلوک سبک چقدر است ؟

شرکت خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک می باشد. برای خرید بلوک سیمانی در تهران و یا دیگر استان ها می توانید با واحد فروش ما در تماس باشید.

ارسال مستقیم بلوک ار درب کارگاه به مکان پروژه ( ارسال محصول به تمامی استان های کشور) موجب دریافت محصولی باکیفیت و خدماتی درخور مشتری میشود.

خانه بلوک در سال ۱۳۸۷ با هدف تامین کلیه مصالح ساخت دیوار و سقف اعم از تیغه چینی، دیوارهای حامل و باربر و پوشش های دیواری و سقفی شروع به کار نموده است.

هم اکنون توانایی تولید و فروش یک میلیون قطعه بلوک در انواع مختلف را دارد. در ضمن دارای نمایندگی کناف ایران بوده و نمایندگی یک شرکت بزرگ AAC (هبلکس) و دو شرکت بزرگ تولید سفال را دارد.

برای دریافت لیست قیمت بروز بلوک سیمانی سبک و سنگین می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

14 پاسخ
 1. سعید سوسنی

  بنده برای ولام تو گیلان از هر دو مدل بلوک سیمانی شما استفاده کردم. بسیار راضی کننده بو. و کار خیلی خوب در اومده. ممنونم از شرکت خوبتون

یک دیدگاه بگذارید