بلوک سیمانی: قیمت انواع بلوک سبک در بازار، معایب و مزایا

بلوک سبک سیمانی

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی، قطعاتی هستند که برای ساختن دیوارها، ساختمان ها، و سقف ها از آنها استفاده میشود. استفاده از بلوک سیمانی در ساختمان ها یکی از مهم ترین دغدغه های مهندسین ساختمانی را برطرف کرده است. سازه های ساختمانی سبک موجب خرید بلوک سیمانی سبک شده است. بلوک های سیمانی اندازه ها و ابعاد مختلفی دارند و به دو دسته اصلی تقسیم میشوند.

   • بلوک سیمانی سبک
   • بلوک سیمانی سنگین

که هر کدام از اینها کابردهای خاص خود را دارند. بلوک های سیمانی سنگین ابعاد و ضخامت بزرگتر و بیشتری دارند و بیشتر در ساخت دیوارهای یک مکان و یا محوطه از بلوک سیمانی سنگین استفاده میشود. همچنین از بلوک های سنگین برای چیدن دیوار حیاط، دیوار های حمال، دیوار های خانه های همکف، چیدن دیوار چاله سرویس (چاه فاضلاب و …) نیز استفاده میشود. بلوک های سیمانی سبک از وزن کمتری برخودار هستند و از آنها بیشتر در ساخت سقف های تیرچه بلوک استفاده میشود. بلوک های سبک خاصیت عایق بودن نیز دارند، به همین جهت استفاده از بلوک سیمانی سبک افزایش یافته است. اگرچه استفاده از بلوک های سیمانی مزایا و معایبی هم دارند که درادامه به این مورد نیز می پردازیم.

مزایای استفاده از بلوک های سیمانی

از مزایای استفاده از بلوک های سیمانی میتوان به چند نکته اشاره کرد: در وهله اول اینکه بلوک های سیمانی دارای عایق های حرارتی و صوتی هستند و وزن کمی دارند و سبک هستند. بلوک های سیمانی مقاومتشان در فشار بالا بسیار است وبه دلیل اینکه سطح بلوک های سیمانی زبر و خشن است، میتواند موادی مانند ماسه، سیمان، گچ و خاک را سریعا به خود جذب کند  و ضخامت کمتری را موجب میشود و کار با آن بسیار سریع و آسان است. بلوک های سیمانی همچنین انواع مختلفی دارند و در شکل ها و ابعاد مختلف تولید میشوند و ساخت دیوار چینی را سرعت می بخشند. لازم به ذکر است که استفاده از بلوک های سیمانی نسبت به دیوارهای آجری ارزان قیمت تر هستند و قیمت نهایی شان کمتر است. در بیشتر شهر ها از بلوک های سیمانی سبک استفاده میشود.

یکی از شرکت هایی که در این زمینه تخصص دارند، شرکت خانه بلوک است. این شرکت در زمینه ساخت مصالح ساختمانی و ساخت بلوک های سیمانی فعالیت دارد. همچنین تولید کننده انواع بلوک سیمانی سبک، بل.ک هبلکس و دیگر موارد اینچنینی می باشد. به شما پیشنهاد میکنم اگر قصد خرید و تهیه بل.ک سیمانی دارید  کافیست با کارشناسان خانه بلوک تماس حاصل کنید تا متخصصین این حرفه که داری سال ها تجربه هستند در این راستا به شما کمک کنند. اگر قضد دارید اطلاعات بیشتری درمورد بلوک سیمانی کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه، ساختمان ها در برابر نیروهای طبیعی همچون زلزله و باد و طوفان بسیار مقاوم خواهند بود زیرا هر چه وزن ساختمان کمتر باشد خسارات کمتری را نیز موجب میشود و باعث کاهش آن میگردد. در گذشته استفاده از آجر مرسوم بود که وزن ساختمان ها را به شدت بالا میبرد، اما امروزه با پیشرفت در امرمصالح و بلوک سازی های سبک این امکان را ایجاد شده تا بتوانیم علاوه بر توجه به مقاومت پذیری ساختمان ها، مصالح را سبک ورن نیز بسازیم. با استفاده از بلوک های سیمانی و پوکه ای حدود یک سوم از وزن ساختمان ها کاهش پیدا کرده است. یک نکته قابل ذکر است که هرچه وزن بلوک سیمانی بیشتر باشد، مقاومت آنها در برابر فشار نیز افزایش می یابد.

از معایب بلوک های سیمانی که بسیار انگشت شمار است و میتوان در اینجا به آن اشاره کرد اینکه در مقابل رطوبت مقاومتشان کم است و استحکام کمی در اتفاع بالای ۳ متر دارد.

یکی از بلوک هایی که در صنعت ساخت و ساز استفاده ای فراوانی دارد بلوک لیکا می باشد. در واقع بلوک سبک لیکا بلوکی است از جنس سیمان است. تنها تفاوت با بلوک های سیمانی در این است که در بلوک سبک لیکا به جای استفاده از سنگدانه های معمولی از سنگدانه هایی استفاده می شود که از جنس رس می باشد. می توان گفت که این بلوک همان رس است که مورد انبساط قرار گرفته است.

بلوک لیکا از جنس رس هستند و از نظر شکل ظاهری به صورت گرد هستند که در آن رنگدانه هایی به رنگ قهوه ای دیده می شود. این بلوک ها نسبت به بلوک سبک سیمانی بسیار سبک تر هستند؛ علاوه بر کیفیت بالا تحمل فشار بالایی دارند. از این بلوک در صنعت ساخت و ساز به ویژه برای ساخت دیوار و سقف استفاده می شود زیرا استفاده از این بلوک ها در ایجاد سقف و دیوار موجب هرچه مستحکم تر شدن سازه ها می شود.

بلوک های توخالی لیکا از قسمت انتها پر می شوند، برخلاف بلوکهای سیمانی که از انتها باز هستند. قسمت بسته بلوک به سمت بالا است و قسمت باز آن رو به پایین؛ این شکل توخالی بودن بلوک لیکا باعث می شود هوا بین جداره قرار بگیرد که موجب می شود این بلوک عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت، حرارت و صدا باشد.

این نوع بلوک ها مانند بلوک لیکا پوکه معدنی می باشد با این تفاوت که به جای آن که از پوکه معدنی استفاده شود از پوکه صنعتی استفاده می شود بدین معنی که پوکه معدنی در یک فعل و انفعال فیزیکی و تحت شرایط آتش فشانی در طبیعت ساخته می شوند.

لذا دارای ترکیب های مختلفی از مواد تشکیل دهنده می باشد از طرفی حتی در یک معدن یک رگه ، رگه دیگر اختلافاتی کسولی دارند.

که همین امر موجب می شود بلوک های تولیدی از جمله بلوک لیکا دارای جرم حجمی یکسان و وزن یکسانی نباشند. حتی طی نمونه گیری و انجام آزمایش معلوم می شود که از نظر عایق بودن صوت و حرارت نیز تلرانس نسبتا زیادی بین بلوک های سبک تولید شده وجود دارد.

اما در تولید پوکه صنعتی که اصطلاحا به آن دانه های لیکا گفته می شود این فرایند طبیعی به طور مصنوعی انجام می شوند. بدین ترتیب اگرچه هزینه زیادی صرف ساخت این نوع پوکه میشود نتیجه یکی است.

بدون پوکه تولیدی از نظر جرم حجمی (چگالی)،وزن و عایق بودن صوت و حرارت می باشد ضمن آنکه جذب آب آن کم است و این از مزایای این نوع پوکه می باشد ترکیب آن با سیمان خوب است لذا برای ساخت بلوک مناسب می باشد .

بلوک سقفی لیکا انواع مختلفی دارد بنابراین دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای استفاده در حجم بالا و یا پایین دارای قیمت های بسیار مناسبی می باشد و به ساختمان سازان توصیه می شود که حتما از بلوک لیکا برای به کارگیری در نقاط حساس ساختمان مانند دیواره ها و سقف استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید.

۰۲۱۲۸۴۲۸۳

با توجه به اهمیت استفاده از این بلوک ها در چند سال اخیر خرید بلوک سبک لیکا نیز به صورت چشم گیری افزایش یافته است.

مشتریان همواره به دنبال با کیفیت ترین این بلوک ها برای تهیه و استفاده می باشند. از فرآورده های مهم لیکا در ایران بلوک های سبک لیکاست که بیشترین کاربرد آن در مصالح عایق می باشد.

هم چنین به عنوان دیواره جداکننده و غیر باربر نیز استفاده می شود. بلوک لیکا در ابعاد مختلف ساخته می شوند شامل موارد ذکر شده در زیر:

 • ابعاد آجری
 • سه جداره
 • دو جداره
 • بلوک های نیمه
 • بلوک های ترمو

یکی از برترین شرکت های فروش و تولید انواع بلوک از جمله بلوک لیکا، شرکت خانه بلوک می باشد که در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و طبق سفارش مشتری در مدت زمان کوتاهی بلوک را با قیمتی مناسب تحویل می دهند.

مهم ترین نکته ای که در خرید بلوک لیکا بایستی به آن توجه کرد کیفیت بلوک ها و متناسب بودن قیمت هاست که نیاز به تفحص و اطمینان کامل از مکان خرید است.

شرکت خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک های با کیفیت به شما اطمینان می دهد بهترین و با کیفیت ترین بلوک ها را با قیمتی بسیار مناسب در اختیارتان قرار خواهد داد.

بلوک لیکا از مخلوط کردن سیمان ,آب و سبک دانه به دست می آیند و با حذف ریزدانه های طبیعی  وزن آنها کمتر شده و تخلخل آنها نسبت به بتن نیمه سبک بالاتر می رود و با توجه به استفاده آنها در دیوار یا سقف به صورت تو پر یا تو خالی ساخته می شوند .

بلوک های سبک لیکا دارای ویژگی های خاصی می باشند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

وزن بلوک سیمانی لیکا

بلوک لیکا دارای وزن بسیار پایینی هستند که باعث شده هنگام اجرا سرعت کار بالا رود و در مدت زمان کوتاهی کار انجام شود. همچنین به دلیل وزن پایینی که دارند حمل و نقل آنها آسان است.

استفاده از این بلوک ها از قبیل بلوک لیکا نقش به سزایی در کاهش وزن ساختمان دارد و باعث می شود هنگام زلزله ساختمان آسیب جدی نبیند.

– عایق حرارتی

طبق تاییدیه مرکز تحقیقات راه و ساختمان ضریب هدایت دانه های لیکا ۰/۰۹ w/mk است که وسیله خوبی برای عایق حرارتی به شمار می‌رود.

به دلیل تخلخل درونی که دارند دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند. برای اینکه خاصیت عایق حرارتی بودن بلوک لیکا بالا برود می توان در بین انها فیلم های هوا اضافه کرد.

یکی از ویژگی های این نوع بلوک که باعث شده ساختمان سازان بیشترین استفاده را داشته باشند، این است که اگر برای ساخت دیوار از بلوک لیکا استفاده کنید باعث می شود حرارت بسیار کم انتقال پیدا کند.

در فصل های زمستان و تابستان موجب می شود هوای سرد یا گرم به داخل ساختمان نفوذ نکند و همچنین حرارت را از طریق دیوار انتقال نمی دهد.

– مقاومت در برابر آتش

طبق تحقیقات اداره ملی استاندارد و آزمایشات انجام شده بلوک لیکا به دلیل اینکه در دمای ۱۱۰۰ درجه تولید می شوند می توانند ۲ الی ۳ ساعت در برابر آتش مقاومت کنند. البته این مقاومت به ضخامت دیوار هم بستگی دارد.

– راحتی و سرعت بالا در اجرا

بلوک لیکا در بیست و دو قالب متفاوت در بازار عرضه می شوند و هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی دارند که افراد معمار و ساختمان ساز با توجه به کار خود آن را انتخاب می کنند.

– سازگار بودن با محیط زیست

طبق آزمایشات انجام شده هنگام تولید آن به این نتیجه رسیدند که استفاده از این بلوک کاملاً با محیط زیست سازگار است و آسیبی به آن وارد نمی کند. ترکیبات موجود در بلوک لیکا به گونه‌ای است که فاسد نمی شود و همچنین امکان تخم گذاری حشرات امکان ندارد.

– عایق صوتی

بلوک لیکا عایق بسیار خوبی در برابر صدا به شمار می‌روند. در ساختمان، صداهایی مانند صحبت کردن افراد و دیگر صداهایی که ممکن است از طریق مصالح ساختمانی عبور کنند و آزار دهنده باشند؛ این بلوک ها صدا را عبور نمی دهند و یا کمتر عبور می دهند. نسبت به انواع دیگر بلوک های سبک بهترین عایق صدا را بلوک لیکا دارد. همچنین در مکان هایی مانند بیمارستان دانشگاه و مدارس، سینما و… که رفت و آمد زیاد است و باعث ایجاد آلودگی صوتی می شود استفاده از این نوع بلوک یک انتخاب بسیار مناسبی است.

– دارای نشان استاندارد

بلوک های سبک لیکا توسط مرکز تحقیقات ساختمان تایید شده و دارای نشان استاندارد هستند.

– جذب مناسب آب

بلوک لیکا به دلیل داشتن پایه سیمانی سرعت جذب آب مناسبی دارند. همگن بودن بلوک با ملات باعث می شود پایداری و چسبندگی سنگ و بلوک دیوار بیشتر شود. در صورتی که جذب آب بلوک پایین باشد موجب می شود سرعت اجرای اندود کاری و سنگ کاری پایین بیاید. همچنین بالا بودن جذب آب در بلوک لیکا باعث می شود عمل اندود کاری گچ یا سیمان به بلوک به درستی انجام نشود و در نتیجه باعث پوسته شدن آن می شود.

– کاهش هزینه های ساخت و ساز

عمل اندودکاری بدون نیاز به استفاده از گچ انجام می‌شود و می‌توان با ضخامت کم گچ کاری را انجام داد همچنین برای افزایش چسبندگی ملات و گچ به دیوار احتیاجی به استفاده از رابیتس یا توری نیست به همین دلیل هزینه اجرای دیوار با بلوک لیکا بسیار به صرفه می باشد.

– کارپذیری فیزیکی

برشکاری دیوار های بلوک لیکا نسبت به انواع دیگر بلوک بسیار راحت و آسان است است و تنها با استفاده از یک تیشه نوک تیز از محل ضربه بلوک شکسته میشود و قسمت های دیگر آسیب نمی بیند.برخلاف بلوکهای سفالی که با برش یک قسمت بلوک آسیب می بیند. همچنین از ویژگی های بارز آن می توان به قابلیت سوراخکاری، شیارزنی، میخکوبی و نصب وسایل سنگین بر روی دیوار مانند نصب کابینت اشاره کرد.

به برخی از مزایای بلوک لیکا به طور مختصر می پردازیم:

 1. حمل و نقل آسان
 2. عایق صوتی
 3. پایین بودن هدایت حرارتی
 4. وزن پایین و سبک بودن بلوک لیکا
 5. راحتی در استفاده از این بلوک
 6. مقاومت بالا در برابر آتش
 7. قابلیت میخکوبی شیارزنی و سوراخکاری
 8. دوام بالای این نوع بلوک در محیط های شیمیایی
 9. و…

شرکت خانه بلوک بواسطه چندین سال تمرکز و تجربه در صنعت ساخت و ساز توانسته بهترین و مدرن‌ترین و سازگارترین بلوک های دیواری و سقفی را در ایران تولید و به سراسر کشور عرضه کند. همچنین در چندین سال گذشته با افزایش مراکز فروش و نمایندگی های خود در شهرهایی مانند اردبیل، ساوه و تبریز توانسته خدمات مناسب تری به ساکنین و متقاضیان بلوک در این بخش ها ارائه دهد. اگر به هرکدام از خدمات خانه بلوک نیاز دارید میتوانید با تماس با دفتر مرکزی از نزدیکترین نمایندگی فروش بلوک سبک لیکا یا سایر محصولات در شهر خود مطلع شوید. بین شما و کارشناسان فنی و کارشناسان فروش خانه بلوک تنها یک تماس تلفنی فاصله وجود دارد.

نحوه حمل و نقل بلوک

حمل و نقل بلوک های سیمانی برای پروژه های ساختمانی دارای هزینه بسیار کمی است. و خریدار برای حمل و نقل هزینه بسیار کمی را بابت جا به جایی بلوک ها متحمل شود. اگر بلوک های ساختمانی به طور کامل فرایند خشک شدن را طی کرده باشند و در حمل و نقل و جا به جایی بسیار کمتر دچار شکستگی و خرد شدگی میشوند. اگر بلوک ها با کیفیت ساخته و تولید شده باشند حتی میتوان از ضایعات موجود در آن هم در پروژه های ساختمانی استفاده کرد و از آنها بهره برد زیرا بلوک های سیمانی با کیفیت کاملا خرد و شکسته نمیشوند.  در این راستا شرکت خانه بلوک که تو لید کننده انواع بلوک های سیمانی میباشد، خرید و حمل و نقل بلوک های سیمانی را برای شما خریدار عزیز آسان نموده است. شما میتوانید برای خرید بلوک سیمانی در تهران و یا حتی دیگر شهرستان ها با واحد فروش خانه بلوک تماس بگیرید و با کادر مجرب و متخصیصن این شرکت بهترین خرید را انجام دهید.

قیمت بلوک سیمانی

بلوک های تولید شده در کارگاه های بلوک سازی دارای ابعاد مختلف می با شد. وزن و مواد استفاده شده در آن بسیار متفاوت است . ابعاد استاندارد بلوک که در تمام کشور با آن اندازه اقدام به تولید میکنند ۲۰ در ۴۰ است که البته دارای عرض متفاوت ۱۰ در ۲۰ می باشد. مواردی که ذکر شد به همراه نوع بلوک و مواد تشکیل دهنده آن روی قیمت نهایی تاثیر گذار است. به دلیل شرایط حال حاضر اقتصادی و نوسانات بازار ارز، مواد اولیه تولید بلوک سیمانی دارای قیمت با ثباتی نمیباشد لذا از این بی ثباتی در بازار فروش بلوک سیمانی نیز تاثیر گذاشته و قیمت ها بسیار متغییر است. به همین دلیل نمیتوان قیمت ثابتی را در سایت ها ارائه نمود. لذا از مشتریان محترم تقاضا داریم تا جهت اطلاع از قیمت انواع بلوک با کارشناسان و متخصصان ما تماس حاصل کنند. با وجود این نوسانات و ناپایدار بودن قیمت ها، هزینه بلوک های ساختمانی  از این قاعده مستثنا نیست ولی خانه بلوک ، تمام سعی خود را میکند تا قیمت هایی با کمترین میزان سود را تعیین نماید و در اختیار شما خریدار عزیز بگذارد. شما میتوانید قیمت بلوک های سیمانی خانه بلوک را با مراکز دیگر نیسز مقایسه کنید.

 ساخت باربیکیو و کباب پز با بلوک های سیمانی

از آنجایی که ایرانیان آشپزی را یک مهارت میدانند و طعم غذاهایی که بر روی آتش پخته میشوند بسیار خوشمزه تر و لذیذ تر هستند. اگز تمایل دارید که یک روز تعطیل را با خوشی در کنار خانوداه تان بگذرانید و همچنین هزینه ها را کاهش دهید و غذاهایتان را نیز روی آتش بپزید تنها کافی ست که با استفاده از بلوک های سیمانی یک باربیکیو و یا کباب پز خانگی برای خودتان بسازید . با شکل و اندازه دلخواهتان و بهمراه بلوک های سیممانی خانه بلوک این کار برای شما بسیار آسان شده است. شما میتوانید با استفاده از بلوک های ساختمانی یک کباب پز و یا باربیکیو مناسب در حیاط، تراس، و یا باکن خانه تان بسازید. استفاده از بلوک های سیمانی برای ساخت باربیکیو نیز هزینه هایتان را کاهش میدهد و در ارزای آن میتوانید باربیکیو دلخواه خودتان را داشته باشید و به مدت طولانی از آن استفاده نمایید. امروز باربیکیو و کباب پز به عنوان دکوراسیون نیز محسوب میشوند با این وجود شما میتوانید بهترین باربیکیو را با استفاده از بلوک های سیمانی بسازید و هزینه تان را در ساخت دکوراسیون کاهش دهید. روش های متفاوتی برای ساخت باربیکیو و یا همان کباب پز وجود دارد که در اینجا به یکی از این روش ها با بلوک سیمانی می پردازیم که بسیاری کاربردی است.

برای ساخت باربیکیو تنها کافی ست محل ساخت باربیکیو خود را تعیین کنید سپس ملاتی از شن و ماسه را با سیمان مخلوط کنید و آنها را با آب داخل استانبول مخلوط کنید تا ملات مورد نطر به دست بیایید. سپس با توجه به سطح و ابعاد باربیکیویی که مدنظر دارید ملات را روی سطح  مورد نظر بریزید و سپس بلوک های سیمانی را روی ملات ها قرار دهید و این روند را چندین بار تکرار کنید تا دیوار باربیکیو شما ساخته شود. لازم به ذکر است که در ساخت باربیکیو و یا کباب پزخود زاویه ۹۰ درجه را در گوشه ها بررسی کنید تا یک باربیکیو بی نقص و تمیز داشته باشید. پس از اینکه مرحله دیوار چینی با بلوک های سیمانی تمام شد شما میتوانید با استفاده از زغال و سینی مخصوص باربیکیو شکل دلخواه خود را ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که ساخت باربیکیو یا کباب پز با بلوک های سیمانی بسیار آسان است به همین دلیل شما میتواند به راحتی شکل و طرح مورد نظر خود را پیاده کنید. در اینجا میتواند به این مورد اشاره کرد از از بلوک های سیمانی نه تنها در ساخت ساختمان ها و دیواره ها و ساخت باربیکیو و کباب پذیر استفاده میشود بلکه میتوان از آنها به عنوان گلدان، دکوراسیون منزل ، میز، پایه، کتاب خانه، و همچنین ساخت صندلی از آنها بهره برد که تمام اینها ایده های ست که میتوان با بلوک های سیمانی پیاده کرد و این مورد کاملا بستگی به ایده شما خریدار عزیز دارد.

ابعاد بلوک سیمانی

اندازه اسمی بلوک سیمانی توخالی به سانتی‌متر طبق استاندارد مصالح ساختمانی شرکت خانه بلوک:

بلندی پهنا درازا

۳۰    ۲۰    ۴۰

۲۵    ۲۰    ۴۰

۲۰    ۲۰    ۴۰ متداول ترین نوع برای دیوار چینی

۱۵    ۲۰    ۴۰

۱۰    ۲۰    ۴۰

از آنجایی که بلوک های سیمانی یکی از پرمصرف ترین و مهم ترین مصالح ساختمانی در امر ساخت و ساز بشمار میروند، لازم به ذکر است که بلوک های سیمانی به دو روش ساخته و تولید میشوند ۱٫ روش سنتی ۲ روش پرسی. همچنین روشی پرسی خود نیز به دو روش پرس خشک و پرس تر تقسیم میشود.

شاید  شما نیز از آن دسته افرادی باشید که برای انجام پروژه ساختمانی خود در صدد خرید بلوک یا دیگر مصاح ساختمانی می باشد. شرکت خانه بلوک تولیده کننده انواع بلوک می باشد و برای خرید بلوک ساختمانی در تهران و یا دیگر استان ها می توانید با واحد فروش ما در تماس باشید. ارسال مستقیم بلوک از درب کارگاه به مکان پروژه(ارسال محصول به تمامی استا های کشور) موجب دریافت محصولی با کیفیت و خدماتی درخور مشتری میشود.

خانه بلوک در سال ۱۳۸۷ با هدف تامین کلیه مصالح ساخت دیوار و سقف اعم از تیغه چینی، دیوار های حامل و باربر و پوشش های دیواری و سقفی شروع به کار  نموده است. هم اکنون توانایی تولید و فروش یک میلیون قطعه بلوک در انواع مختلف را دارد. در ضمن دارای نمایندگی کناف ایران بوده و نمایندگی یک شرکت بزرگ هبلکس و دو شرکت بزرگ تولید سفال را دارد.

برای دریافت لیست قیمت بروز بلوک سیمانی سبک و سنگین  می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه خانه بلوک تماس برقرار کنید.

14 پاسخ
 1. سعید سوسنی

  بنده برای ولام تو گیلان از هر دو مدل بلوک سیمانی شما استفاده کردم. بسیار راضی کننده بو. و کار خیلی خوب در اومده. ممنونم از شرکت خوبتون

یک دیدگاه بگذارید