قیمت و خرید بلوک سیمانی 20 * 20 * 40

بلوک سیمانی یکی از مصالح کاربردی در صنعت ساخت و ساز است. یکی از اولین مواردی که به هنگام ساخت یک سازه باید مورد توجه قرار گیرد، تهیه مصالحی مانند بلوک است. با توجه به این که بلوک یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی است، تولید آن در ابعاد، انواع و اشکال مختلفی انجام می‌شود. یکی از انواع بلوک‌های سیمانی، بلوک سیمانی 20 سانتی است. در این مقاله از خانه بلوک به بررسی این نوع بلوک می‌پردازیم. با خواندن این مقاله اطلاعات بیشتری راجع به بلوک سیمانی 20 سانتی پیدا کرده و در نتیجه خرید راحت تری انجام خواهید داد. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

خرید بلوک سیمانی

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی را می‌توان پرکاربردترین نوع بلوک دانست. در ساخت بخش‌های مختلف یک سازه از بلوک سیمانی استفاده می‌شود. این بلوک از ترکیب سیمان، شن، ماسه و یا پوکه معدنی و صنعتی و آب به وجود می‌آید. بلوک سیمانی مزایای فراوانی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مقاومت بالا در برابر حرارت و در نتیجه مقاومت در برابر آتش سوزی
  • خاصیت عایق صوتی و حرارتی
  • مقاومت در مقابل رطوبت و آب
  • مقرون به صرفه بودن
بلوک سیمانی
بلوک سیمانی

مشخصات بلوک سیمانی 20 سانتی

بلوک سیمانی 20 در انواع دو جداره و سه جداره تولید می‌شود. بلوک‌های سیمانی به صورت کلی هم به صورت سبک هم به صورت سنگین وجود دارند. بلوک سیمانی سبک نوع پرکاربردتر و بهتر این بلوک است. استفاده از بلوک سیمانی سبک در سازه موجب می‌شود تا وزن نهایی سازه و همچنین بار مرده ساختمان نیز کاهش پیدا کند.

بلوک سیمانی 20 سانتی
بلوک سیمانی 20 سانتی

ابعاد بلوک سیمانی 20 سانتی

ابعاد بلوک سیمانی و به صورت کلی ابعاد هر نوع بلوکی، یکی از مهمترین ویژگی‌های بلوک است که باید مورد بررسی قرار گیرد و در تصمیم گیری برای انتخاب بلوک مناسب ساخت دیوارهای یک پروژه بسیار تاثیرگذار است. انتخاب بلوک با ابعاد مناسب مسئله بسیار مهمی است و در صورتی که این انتخاب به درستی صورت نگیرد، مشکلات فراوانی به هنگام اجرای بلوک به وجود می‌آید. ابعاد بلوک سیمانی 20 سانتی به صورت 20*20*40 است. یعنی طول این بلوک 40 سانتیمتر، عرض و  ارتفاع آن 20 سانتیمتر است.

قیمت بلوک سیمانی 20 سانتی

قیمت بلوک سیمانی به شدت تحت تاثیر قیمت مواد اولیه آن مانند سیمان، و پوکه است. قیمت سیمان و پوکه به قیمت جهانی ارز وابسته است. همچنین قیمت این بلوک به فرآیند تولید آن نیز بستگی دارد. به صورت کلی هرچه کیفیت تولید بالاتر باشد و مواد اولیه از مرغوبیت بالاتری برخوردار باشند، قیمت تمام شده بلوک سیمانی 20 نیز بیشتر خواهد شد. عدم ثبات قیمت بلوک سیمانی موجب می‌شود تا نتوانیم قیمت آن را در سایت درج کنیم. شما مشتریان گرامی می‌توانید جهت استعلام قیمت به روز، با کارشناسان شرکت خانه بلوک با شماره  284283-021 تماس حاصل فرمایید.

وزن بلوک سیمانی 20 سانتی

هنگام خرید بلوک سیمانی 20 باید دقت داشته باشید که بلوک مورد نظر شما از نوع سبک است یا سنگین. غالبا بلوک سیمانی سبک وزنی بین 10 تا 12 کیلوگرم دارد. اما اگر بلوک انتخابی شما از نوع سنگین باشد، وزن آن تا حدود 19 کیلوگرم نیز می‌رسد، که این وزن زیادی است. لازم به ذکر است که در صورتی که در ساخت بلوک سیمانی 15 سانتی از مواد اولیه مرغوب و پوکه‌های معدنی یا صنعتی با کیفیت استفاده شود، وزن آن پایین تر خواهد بود.

مقایسه بلوک‌ سیمانی 10 سانتی، 15 سانتی و  20 سانتی

به صورت کلی بلوک‌ سیمانی 10 سانتی، 15 سانتی و 20 سانتی تفاوتی با یکدیگر ندارند. تفاوتی که میان این سه بلوک وجود دارد، در ابعاد این بلوک‌ها و همچنین وزن آنهاست. وزن و ابعاد و همچنین تعداد جداره هر کدام از این سه بلوک، در جدول زیر آورده شده است.

نوع بلوک

وزن

ابعاد

بلوک سیمانی 10 سانتی دو جداره 6 کیلوگرم 10*20*40 سانتیمتر
سه جداره 6.5 – 7 کیلوگرم
بلوک سیمانی 15 سانتی دو جداره 7 – 7.5 کیلوگرم 15*19*40

15*20*40 سانتیمتر

سه جداره 8 – 8.5 کیلوگرم
بلوک سیمانی 20 سانتی دو جداره 10 – 12 کیلوگرم 19*20*40

20*20*40 سانتیمتر

سه جداره

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا بلوک سیمانی 20 سانت را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهیم. همانگونه که گفته شد، این بلوک، اغلب در ساخت دیوارهای با ارتفاع زیاد و همچنین دیوارکشی محوطه مانند دیوار کشی محوطه باغ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما مشتریان گرامی می‌توانید برای تخمین هزینه نهایی خرید بلوک سیمانی 20 سانتی  همچنین تخمین هزینه نهایی دیوار چینی، با کارشناسان خانه بلوک تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

دفتر تهران

۲۸۳ ۲۸۴ – ۰۲۱

دفتر کرج

۵۱۲۵ ۳۴۲۰ – ۰۲۶

مدیر فروش

۰۹۱۲۱۰۲۷۶۶۷

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *