پوکه صنعتی

پوکه صنعتی

پوکه صنعتی از انبساط خاک رس گسترده در کوره‌های گردان با دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تولید می‌شود. دانه‌های این پوکه دارای شکلی تقریبا گرد، سطحی ناهموار و زبر هستند. سطح بیرونی این دانه‌ها قهوه‌ای رنگ است و بخش داخلی آنها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است.

ویژگی‌های پوکه صنعتی

 1. وزن این پوکه بسیار کم است.
 2. پوکه صنعتی عایق صوتی بسیار قوی است.
 3. این پوکه در برابر آتش مقاومت بالایی دارد.
 4. پوکه صنعتی فاسد نمی‌شود.
 5. دوام و پایداری شیمیایی پوکه صنعتی بسیار بالاست.
 6. هدایت حرارتی پوکه صنعتی پایین است.

کاربردهای پوکه صنعتی

 1. تولید بلوک‌های سبک و بتن سبک
 2. استفاده در شیب بندی بام و کف سازی
 3. استفاده به عنوان تصفیه کننده آب و فاضلاب در محیط زیست
 4. استفاده در کشاورزی به عنوان خاک سبک و نگهدارنده رطوبت
 5. کاربرد در ساخت تونل و بندر
 6. استفاده به عنوان زهکش سبک در ساختمان‌های پایین‌تر از سطح زمین

نحوه تولید پوکه صنعتی

تولید پوکه صنعتی سه مرحله کلی دارد.

مرحله اول

فرآیند تولید این پوکه‌ها به این صورت است که ابتدا خاک از جعبه تغذیه وارد خط تولید می‌شود و سپس توزین می‌گردد. سپس خاک با عبور از دروازه مغناطیسی وارد آسیاب شده و با آب ترکیب شده و از صفحه مشبک با روزنه‌های ۱۸ میلی متری عبور داده شده و وارد مخلوط کن می‌شود. در مخلوط کن، با استفاده از دو محور چرخ گوشتی، خاک ورز داده شده و به حالت پلاستیک درآورده می‌شود. سپس خاک از آسیاب غلطکی با مجرای ۲ میلی متر عبور داده می‌شود تا حالتی یکنواخت و یکدست پیدا کند. در پایان این مرحله، خاک یکدست شده به کوره خشک کن هدایت می‌شود.

مرحله دوم

در ابتدا، گل در کوره‌ای ۳۵ متری قرار می‌گیرد و در معرض حرارت قرار می‌گیرد تا خشک و ریز شود. در این مرحله، حرارت کوره از ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد شروع شده و به تدریج به ۵۵۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد. پس از خشک شدن گل و تبدیل آن به گندله، گندله‌های آماده شده به کوره پختی به طول ۲۲ متر منتقل می‌شوند. این کوره قادر است تا ۶ دور در دقیقه دوران کند و حرارت آن از ۶۰۰ درجه سانتی گراد شروع شده و به ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد. در این مرحله، گندله‌ها در حرارت منبسط شده و به دانه‌هایی سبک و متخلخل با قطر بین یک تا ۲۰ میلی متر تبدیل می‌شوند.

مرحله سوم

بعد از تولید، دانه‌ها به وسیله خنک کن ماهواره‌ای هدایت می‌شوند و سپس از طریق نوارهای خروجی به محوطه ریخته می‌شوند.

قیمت پوکه ساختمانی

قیمت پوکه ساختمانی، بر حسب متر مکعب محاسبه می‌شود. شما عزیزان می‌توانید از طریق ارتباط با کارشناسان مجموعه خانه بلوک، از قیمت پوکه ساختمانی و بلوک پوکه‌ای مطلع شوید.

خرید پوکه ساختمانی

به جهت سفارش هر میزان پوکه ساختمانی و در انواع مختلف آن، همچنین به جهت خرید بلوک پوکه‌ای، با شماره‌های مجموعه خانه بلوک تماس حاصل فرمایید و سفارش خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین قیمت تحویل بگیرید.

دفتر تهران

۲۸۳ ۲۸۴ – ۰۲۱

دفتر کرج

۵۱۲۵ ۳۴۲۰ – ۰۲۶

مدیر فروش

۰۹۱۲۱۰۲۷۶۶۷

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *