بلوک هبلکس: سبک، استاندارد و مقاوم

هبلکس: در عصر جدید انواع بلوک سبک با داشتن مزیت فراوان در چرخه تولید رفته است و در نهایت در بازار با قیمت مناسب عرضه می شود. با انتخاب نوع مصالح ساختانی شما می توانید در قدم اول به خانه رویایی خود برسید با این حال شما دو گام مهم به دنبال این امر برداشته اید.

یکی این که تلاش خود را برای حفظ محیط زیست که مهمترین امر می باشد به انجام رسانده اید دوم اینکه صرفه جویی در هزینه ساخت و ساز خود کرده اید. از جمله بلوک های که کاربرد زیادی در جامعه امروزی دارد به دلیل دارا بودن از مزیت فراوان، بلوک هبلکس می باشد در ادامه این متن به توضیحات بیشتر به این نوع بلوک می پردازیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بلوک هبلکس چیست؟

یکی از انواع بتن ها و مصالح ساختمانی را می توان بلوک هبلکس یا بلوک AAC نام برد که امروزه برای ساخت ساختمان های بزرگ و کوچک به کار گرفته می شود. شاید برایتان سوال شود که بلوک AAC چیست؟ بلوک AAC یک نوع بلوک پیش ساخته می باشد و مواد که در ساخت این نوع بلوک به کار رفته است از قبیل گج، سیمان، ماسه، آهک ، پودر آلومینیوم و آب مورد استفاده قرار می گیرد.

بعد از این که قالب گیری را انجام دهد این مصالح تحت فشار و گرما موجود در مکان مورد نظر قرار می گیرند سپس خواص مربوط به خود را بدست می آورند. این مواد پس از آماده سازی در دمای ۲۰۰ درجه ی سانتی گراد و با فشار بالای ۱۲ اتمسفر در اتوکلاو پخت می شود و در آخر به اندازه های مورد نیار بریده می شود.

پس کاربرد گسترده بلوک هبلکس به دلایل زیاد بستگی دارد اما برخی از آن داشتن استحکام بالا و ویژگی های از قبیل داشتن مقاومت بالا در برابر بار زیاد همچنین داشتن عایق حرارتی فوق العاده را دارا می باشد.

بلوک های هبلکس AAC به کار گرفته شده در ایران معمولا دارای طول و ارتفاع و ضخامت مشخصی دارند. طول این بلوک ها برای استفاده در ایران معمولا ۶۰۰ و ارتفاع آن ها ۲۵۰ و ضخامتی که برای این بلوک ها در نظر گرفته می شود ۷۵ الی ۵۰۰ میلی متر می باشد. در ادامه به بررسی خصوصیات و ویژگی های بلوک ساخته شده در اتوکلاو و همچنین قیمت بلوک AAC می پردازیم.

بلوک AAC به نوعی از بلوک گفته می شود که مواد تشکیل دهنده ی آن بتن سبکی است که در آن میزانی تخلل وجود دارد.این بتن در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد.  بلوک AAC متشکل هست از  مخلوطی دوغابی ،از جنس  (سیلیس ، گچ ،آب ) که به آن آهک زنده اضافه می شود.

برای ایجاد واکنش و ایجاد حباب در این مخلوط پودر الومینیوم به مخلوط اضافه می شود ،فعل و انفعالاتی که در مرحله ساخت ایجاد می شود باعث تولید گاز و همچنین ایجاد فضایی متخلخل در بلوک ها وافزایش حجم مخلوط تا ۳ برابر حجم اولیه  می شود. بلوک AAc دارای مزیت های فراوانی می باشد که از مهمترین مزایای این بلوک که منجر به استفاده ی فراوان در صنعت ساخت و ساز می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن بسیار سبک
 • عایق سرما و گرما
 • سهولت در نصب
 • ایمنی بالا
 • اتلاف کم انرژی
 • مقاومت بالا در برابر زلزله
 • عایق حرارت
 • عایق آتش
 • صرفه جویی در هزینه های ساخت
 • موثر در کم کردن هزینه های حمل و نقل
 • سیم کشی آسان زمانی که از این بلوک استفاده می شود.

در حال حاضر این بلوک ها در دو نوع اتوکلاو یا همان AAC و یا غیر اتوکلاو یا همان NAAC  عرضه می شوند.

مشخصات و ابعاد بلوک هبلکس

تاریخچه بلوک هبلکس

توسعه دهنده بلوک هبلکس( block AAC ( دو فرد به نام های یوهان اکسل اریکسون می باشد که در سال ۱۹۲۰ به انجام رسانده است. اما پس از این که در سال ۱۹۲۴اختراعات این دو فرد ثبت شد در نهایت در سال ۱۹۲۹ اولین تولید بلوک AAC در سوئد انجام شد. سپس به مرور زمان در کشور های مختلف از جمله آمریکا، روسیه و آلمان به تولید این محصول پرداختند.

اما امروزه می شود گفت که در سراسر جهان به تولید این محصول با کیفیت بالا می پردازند و ایران یکی از کشور های است که تولید بلوک های هبلکس را با کیفیت بالا به گونه ای که اطمنان خاطر بالا به مشتریان حین خرید بلوک هبلکس می دهد.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا بلوک هبلکس از محبوبیت بالا برخوردار می باشد و در موارد زیادی از قبیل ساختان های مسکونی ، ساختمان های تجاری، ساختمان های صنعتی و بیمارستان ها بیتشترین کاربرد را دارد. از این نوع بلوک به دلیل داشتن عایق فوق العاده در نمای داخلی و خارجی ساختان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت های که به تولید بلوک اتو کلاو می پردازند مسلما در ابعاد مختلف با کیفیت متفاوت انجام می دهند. زیرا تولید کننده گان هر کدام با توجه به بودجه و برنامه مربوط به خود به تولید بلوک AAC می پردازند.

لیست قیمت بلوک هبلکس (بلوک AAC) خانه بلوک

شرکت خانه بلوک یکی از معتبرترین تولید‌کنندگانی است که بلوک aac (بلوک های اتوکلاو شده) و دیگر بلوک‌ های سبک را با کیفیت بالا عرضه می کنند. با توجه به این که قیمت مصالح تولید بلوک هبلکس نیز در نوسان می باشد نمی توان قیمت نهایی بلوک را به صورت روزانه در سایت اعلام نمود ولی با این وجود شرکت خانه بلوک سعی نموده تا با اراجه جدول قیمت زیر شما مشتریان و پیمان کاران ساختمانی را در جریان قیمت بلوک AAC قرار دهد.

ابعاد بلوکنوع بلوکابعاد هر پالتتعداد بلوک در پالت
۸*۲۴*۶۰هبلکس۱٫۴۴*۱٫۲۰*۱٫۲۰۱۸۰
۱۰*۲۴*۶۰هبلکس۱٫۵۰*۱٫۲۰*۱٫۲۰۱۵۰
۱۲*۲۴*۶۰هبلکس۱٫۴۴*۱٫۲۰*۱٫۲۰۱۲۰
۱۵*۲۴*۶۰هبلکس۱٫۵۰*۱٫۲۰*۱٫۲۰۱۰۰
۲۰*۲۴*۶۰هبلکس۱٫۶۰*۱٫۲۰*۱٫۲۰۸۰

خرید بلوک هبلکس (بلوک aac) از خانه بلوک

خانه بلوک یکی از برترین ارائه دهندگان انواع بلوک ساختمانی من جمله بلوک هبلکس و بلوک سبک لیکا و بلوک aac و… با کیفیت ترین بلوک های هبلکس را با قیمت هایی بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. فروش آنلاین و خرید اینترنتی تنها با یک تماس انجام می شود. با توجه به این موضوع که در بازار کسب و کار امروز و همچنین در صنعت ساختمان سازی خرید بلوک پوکه ای در جایگاه مناسبی قرار گرفته است شما می توانید با کیفیت ترین این بلوک ها را از شرکت خانه بلوک بخواهید.

خرید اینترنتی بلوک هبلکس

یکی از موارد مهم در دنیای امروز خرید آنلاین می باشد. اکثر شرکت ها و فروشنده های عمده بلوک و مصالح ساختمانی، محصولات و اقلامی که لازم دارند را به صورت آنلاین به تولیدکنندگان مصالح ساختمانی سفارش می دهند.  در این راستا شرکت خانه بلوک به منظور رفاه حال مردم و مشتریان عزیز اقدام به ثبت سفارش به صورت اینترنتی و تلفنی می نماید. شما مشتریان محترم می توانید از هر شهر و استانی اقدام به خرید آنلابن بلوک aac هبلکس نمایید. پس از ثبت سفارش و طی نمودن رند خرید اینترنتی همکاران ما بلوک خریداری شده را در محل مورد نظر به شما ماتحویل می دهند.

چسب بلوک هبلکس

چسب هبلکس یکی دیگر از محصول پیشرفته می باشد که مهندسان ماهر در دهه اخیر با پیشرفت تکنولوژی به ساخت آن پرداختند. این نوع چسب در حقیقت یک نوع مصالح نوین به شمار می آید و به دلیل مزیت فراوان مهندسان و پیمانمکاران زبده از این نوع مصالح پیشرفته در موارد متعدد نهایت استفاده را می برند. برای اطلاعات بیشتر در ادامه متن می خواهیم به توضیع مختصر از این نوع چسب می پردازیم.

 چسب بلوک هبلکس یک نوع ملات خشک شده یا همان ملات بلوک هبلکس می باشد که قدرت چسپندگی بالای دارد. از چسب هبلکس برای مسطح کردن سطوح استفاده می کند از این نوع چسب برای اینکه هموار سازی قبل از این که مراحل طراحی ساختمان را انجام دهد استفاده می کنند زیرا محصولی است که سبب تسهیل اجرا و صرف زمان کمتر می شود.

 از آن جای که قدرت چسپندگی این نوع چسب بلوک بالا می باشد به همین دلیل فقد از آب برای آماده سازی آن استفاده می کند. بلوک AAC در کیسه به اندازه های ۲۰ در بازار عرضه می شود و اندازه که برای این نوع بلوک به کار می رود معمولا ۲الی ۳ میلیمتر می باشد.

مزایا چسب بلوک AAC موارد متعدد می باشد چند مورد آن که از مهمترین مزایای چسب هبلکس به شمار می آید این است که از قدرت چسپندگی بالای برخوردار می باشد همچنین همانطور که در بالا به این مورد اشاره کردیم سبب تسهیل کار و سرعت بالا می شود همچنین با استفاده از ملات بلوک سبک AAC از هدر رفتن انرژی می توان جلوگیری کرد و  پس با توجه به ساختار چسب هبلکس می توان به این نتیجه رسید که قیمت چسب AAC نسبت به سایر بلوک ها بالاتر می باشد.

اما فرمول ساخت مواد بلوک هبلکس که باید به آن بپردازیم شاید سوالات ذهنی بشتر افراد این نیز باشد. مواد که در ساخت بلوک هبلکس به کار رفته است از جمله موارد می باشد که به آن در زیر اشاره می کنیم.

 • سیمان Cement
 • ماسه خشک Dry sand
 • مقداری آب
 • دو مدل چسب پلیمری

طرز تهیه بلوک هبلکس به گونه ای است که از مخلوط کرد مواد که در بالا ذکر کردیم می باشد اما این که کیفیت بهتر داشته باشد باسد در شرکت های معتبر تولید یا ساخته شود بنابراین مهندسین که اطلاعات مفید بهتر و بشتر داشته باشد سبب کیفیت بالا آن می شود.

چسب هبکلس همانطور که در بالا به ابعاد و اندازه آن اشاره کردیم همینطور این نوع چسب در رنگ سفید و خاستگری تولید می شود. تفاوت چسب هبلکس سفید و خاستری فقد به نوع رنگ آن می باشد اما مزیت هر دو یکی می باشد که استفاده از نوع سفید و خاکستری آن به سلیقه استفاده کننده بستگی دارد. میزان مصرف چسب هبلکس تاثر مستقیم بر قیمت چسب هبلکس دارد.

زمانی که به خرید چسب هبلکس می پردازید باید دقت لازم را داشته باشید که از شرکت های معتبر خرید را انجام دهید زیرا کیفیت محصول سبب طول عمر سازه می شود همچنین مهندسین که در شرکت های معتبر فعالیت می کنند می تواند برای مشتریان اطلاعات مفید را از قبیل نحوه استفاده از چسب هبلکس و …در اختیار آن قرار دهد.

همچنین مهندسین که در این زمینه خبره می باشد شما می توانید با استفاده از آن ها قبل از خرید تست چسب بلوک هبلکس را برای این که از اطمنان بالا برخوردار شوید و با خیال راخت به خرید خود ادامه دهید خصوصا برای کسانی که حجم بالای چسب هبلکس خریداری می کند را انجام دهید.

کابرد چسب بلوک هبلکس

محصولی که در چرخه تولید می رود مسلما کاربردی مفید دارد و چسب هبلکس نیز از این امر مستثنی نیست. این نوع چسب در موارد مختلف و از همه مهمتر این که بهترین مزیت را دارد مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به برخی از کاربرد چسب هبلکس اشاره می کنیم برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 • استفاده از چسب هبلکس برای شفاف سازی زیر طراحی ساختمان
 • به کاربردن چسب هبلکس برای درز بندی دیوار
 • استفاده از بلوک سبک هبلکس برای عایق بندی
 • به کار بردن بلوک هبلکس برای پر کردن فاصله های بلوک
 • استفاده از بلوک سبک هبلکس برای از بین بردن خطوط سطح

مزایای بلوک هبلکس AAC

از مزیت های استفاده از بلوک AAC می‌‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین و مهمترین مزایای به کارگیری بلوک هبلکس در ساخت و ساز تسریع در انجام عملیات ساخت و ساز و همچنین کاهش هزینه ها می باشد.
 • بلوک هبلکس به نسبت سایر بلوک های سیمانی و آجر وزن پایین تری دارد.
 • مقومت بسیار بالای این بلوک ها در براربر حوادثی مانند زلزله نیز یکی دیگر از ویژگی های این بلوک ها می باشد.
 • بلوک های هبلکس عایق های بسیار مناسبی برای حرارت و گرما و سرما و حتی صوت می باشند.
 • هبلکس حرارت و آتش را بسیار کند و با سرعت کم از خود عبور می دهد و این ویژگی باعث می شود که در صورت آتش سوزی بخشی از خانه آتش با سرعت بسیار کمی به بخش های دیگر نفوذ نماید.
 • انجام عملیات دیوارچینی از طریق این بلوک های بسیار راحت است.حمل و نقل آن بسیار اسان است.انجام عملیات را سریع تر می کند.
 • سیم کشی و انجام عملیات برقی از طریق بلوک های هبلکس بسیار آسان است.
 • سیمان مو مصالحی که برای ساخت این بلوک استفاده می شود بسیار کمتر از ساخت آجر و بلوک های دیگر است.
 • حذف کامل لایه کچ وخاک ،لایه کچ وخاک برای ایجاد سطحی صاف برای اندود گچ  استفاده می شود و به دلیل هزینه ی زیاد گچ از لایه استر گچ وخاک استفاده می شود هچنین لایه کچ خاک در زمان عبور تاسیسات ازدل دیوار باعث جلو گیری از تخریب دیوار می شود. با استفاده از بلوک هبلکس به دلیل داشتن سطحی صاف و یک پارچه  و همچنین سطحی استوار و شیار پذیر  می توان از اجرای این لایه صرف نظر کرد.
 • عایق  بودن بلوک در برابر (آتش مستقیم  و حرارت – صدا) بدلیل وجود خلل و فورج های داخل بلوک و وجود هوا در این بلوک ها  باعث ایجاد محیطی عایق  بدون صرف هزینه بیشتر برای  عایق کار محیط می شود می شود.
 •  کاهش خطرات تخریب سازه به دلیل وقوع زمین لرزه با کاهش وزن سازه ای و کاهش بار مرده کل سازه به دلیل سبک شدن بار تیغه چینی ساختمان.
 • یکپارچگی سازه ای در دیوار به دلیل چفت و بست محکم و محار دیواره با بست های مربوطه .
 • اتصال سریع و آسان وبالا رفتن سرعت اجرای مرحله تیغه چینی  به دلیل طراحی ویژه.
 • سهولت در حمل و نقل در انواع شرایط آب و هوایی به دلیل وجو بسته بندی مناسب و حمل با پالت برای جلو گیری از تخریب بلوک ها.
 • دارای خاصیت چکش پذیری  ،میخ کوبی ،پیچ و رول پلاک در داخل بلوک ها.
 • به دلیل وجود سطحی شیار خور می توان برای عبور تاسیسات سطح دیوار را با دستگاه شیار زن تراشید و تاسیسات  رادر دل کار قرار داد.
 • قابل استفاده در انواع پروژه های ساختمانی  و همچنین مطابق با مبحث ۱۹ ومناسب برای یغه چینی دیوارهای داخلی و خارجی و انواع پارتیشن ها.
 •  کاهش هزینه استفاده از ملات های ساختمانی و مصالح مصرفی کچ ،خاک،ماسه و سیمان .
 • جلو گیری از هدر رفت و پرت بلوک ها به دلیل خاصیت برش پذیری با اره .
 • بالا رفت سرعت اجرای دیوار چینی به دلیل سادگی در اجرا و سرعت بالای اجرا به دلیل حجم مناسب بلوک ها.
 •  کاهش هزینه های جاری بابت گرمایش و سرمایش  محیط به دلیل عایق بودن سطح دیوار های پیرامونی ساختمان.
 • هم سو با اهداف سازمان محیط زیست به دلیل مصرف بسیار انداک از خاک نسبت به دیگر مصالح سنتی
 • توان تولید نسبت به نیاز مشتری و همچنین تولید در چندین سایز و حجم مختلف.
 • عدم نفوذ جانوران موزی به دلیل  وجود آهک در ساخت این بلوک ها.

معایب بلوک هبلکس

تنها عیب این بلوک ها این است که نمی توان از آن ها به عنوان دیوار حمل کننده یا به اصطلاح دیوار حمال استفاده کرد.مقاومت وزن های بالا برای این بلوک به نسبت سایر بلوک ها کمتر می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت بلوک هبلکس با شرکت خانه بلوک تماس حاصل نمایید.

تفاوت بلوک اتوکلاو شده و غیر اتوکلاو در چیست؟

در واقع هر دو این بلوک ها بلوک هایی سبک و دارای تخلل هستند که کاربرد فراوانی در ساختمان سازی دارند.بلوک اتوکلاو یا همان aac  بلوکی است که با استفاده از روش گازی ساخته شده است و در قطعات مورد نیاز برش داده می شود.اما بلوک NAAC  وزن بیشتراما مقاومت بیشتری دارد.

مشخصات فنی بلوک هبلکس AAC

این بلوک نیز همانند بلوک نما کاملا مطابق با استاندارد موسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تولید می شود.در این استاندارد میزان مقاومت فشاری و میزان رطوبت و جرم حجمی و همچنین میزان جمع شدگی مربوط به خشک شدن بتن تعیین و مشخص می شود.

 • میزان تعیین شده برای جرم حجمی این بلوک بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر مترمربع می باشد.
 • میزان تعیین شده برای مقاومت این بلوک در برابر فشار بین ۲۰ تا ۷۰ کیلوگرم بر سانتی متر مکعب می باشد.
 • میزان خزش بلوک های AAC  در شرایط معمولی مانند بلوک های دیگر می باشد.

برای خرید انواع بلوک ساختمانی از جمله این بلوک و بلوک های دیگر مانند بلوک سبک گازی می توانید با ما تماس بگیرید.

طریقه استفاده از بلوک هبلکس

مراحل اجرا :

 • تهیه نقشه اجرایی و مشخص شدن محل اجرای دیوار.
 • تراز یابی محل و گونیا سازی محل و ریسمان کشی اولیه.
 • تهیه ملات ماسه و سیمان.
 • آب پاشی محل اجرای دیوار.
 • اجرا رج اول دیوار (یک رگه کردن).
 • کاشت پلیت در محل مناسب با انکر بلت (در ساختمان های بتنی رول بلت در فولادی جوش می شود).
 • ساخت و نصب وال پست در محل مناسب .
 • ساخت چسب مخصوص .
 • ریسمان کشی مجدد دیوار و بالا بردن رج های بالا تر.
 • نصب بست های اتصال دیوار به وال پست .(هر ۷۵ سانتی متر یک بست گوشه متصل به وال پست و دیوار اجرا می شود)
 • کنترول نهایی اجرای دیوار .

درمواردی که بلوک در کیسه های هوابندی شده هستند باید حداقل یک روز قبل از مصرف باز شده و با محیط تبادل دمایی ورطوبتی صورت بگیرد . قبل از اجرا بلوک ها را خیس می کنیم این خیس شدن باعث سنگین شدن بلوک نمی شود بلکه باعث می شود بعد از خشک شدن خاصیت عایق آب بودن هبلکس افزایش پیدا کند.

برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس و خرید و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۲۸۴۲۸۳

آموزش اجرای دیوار چینی بلوک هبلکس

مصالح مصرفی:

تهیه مصالح مصرفی (بلوک – چسب مخصوص – ماسه – سیمان -پلیت – انکربلت – نبشی – میلگرد)
تهیه ابزار آلات (متر – ریسمان – اره مخصوص –و…)

برش بلوک هبلکس:

بلوک های هبلکس به دلیل خواصیت برش خور بودن یا شیار خور بود می توان به راحتی با اره های مخصوص برش هبلکس به صورت دقیق برش زد. اره های موجود در بازار شامل ارههای دستی و اره های برقی می باشد که جنس تیغه به دلیل خواصیت خورندگی جنس بلوک ها باید از فولاد آب دیده باشد

آموزش ساخت چسب بلوک هبلکس:

چسب های بلوک هبلکس در دو نوع سفید رنگ و طوسی رنگ موجود می باشد که در قالب کیسه های ۲۵ کیلویی به بازار عرضه می شود .
جهت ساخت ملات باید به اندازه ۷الی ۸ لیتر آب به پودر خشک اضافه کنید و به خوبی خلوط کنید تا به خوبی پود چسب با آب واکنش دهد..
مخلوط چسب باید از کارایی مناسب برخوردار باشد یعنی نه سفت اجرا شود(در زمان استفاده از کارتک شانه ای نباید ملات سفت در جای خود باقی بماند.)
و نه رقیق باشد که در زمان قرار دادن بلوک و یا حتی کشیدن کارتک شانه ای از کنار بلوک ها شوره کند.

اجرای بست های نگهدارنده:

جهت اجرایی دیواری صلب در بین وال پست ها از انواع بست های رادیکالی بست میانی و L شکل استفاده می کنیم.
از بست های میانی در هر سه رج یا ۷۵ سانت استفاده می کنیم.
از بست های L در محل اتصال وال پست به دیوار ها استفده می کنیم.
از بست های رادیلی در زمان اتصال به سقف ازمحل دیوار به سقف استفاده می کنیم.

آموزش استفاده از دستگاه ملات زن:

شرکت خانه بلوک باساخت دستگه ملات زن توانسته سرعت اجرای دیواره را با بهبود پخش ملات با اندازه مناسب بر روی بلوک ها می تواند مقاومت و استقامت بلوک ها را تضمین کند.
نحوه کار با دستگاه بسیار ساده می باشد .ابتدا پس از ساخت ملات با کارایی مناسب . مخلوط را در داخل مخزن ملات ریخته و دستگاه که بر روی بلوک قرار دارد را به عقب کشید و ملات با اندازه مناسب بر روی بلوک ها قرار داده می شود.

مزایا و معایب بلوک سبک AAC (هبلکس)

از نمونه ی بارز معایب بلوک aac یا بلوک هبلکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بلوک پاشیده شده ( ACC )
 • بتن پاشیده شده، بتن ( ACC ) یک ماده بتونی ساخته‌شده از لحاظ حرارتی است. که در هر دو ساخت داخلیو خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول نسبتا جدیدی است که در فرآیند ساخت‌وساز ادغام می‌شود، در زیر بیشتر با معایب بلوک aac اشنا خواهیم شد.
 • مزایا و معایب بلوک aac
 • نصب بتن بدون هوا ، به سرعت و به راحتی نصب می‌شود زیرا این مواد می‌تواند شنی باشد، تخلیه شود یابه اندازه در محل ساخت‌وساز با استفاده از ابزارهای قدرت فولادی استاندارد استفاده شود . هنگامی که بتون بدون هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد ، می توان آن را با جانبداری از قبیل آجر یا vinyl یا حتی گچ پوشش داد تا عناصر را از آن دور نگه دارد.
 • فواید و معایب فراوانی برای بلوک aac بدون هوا وجود دارد که در زیر لیست شده‌اند.
 • بتن بدون هوا
 • همچنین برای اطلاع از مشخصات بلوک لیکا می توانید به صفحه آن مراجعه کنید.
 • مزایای بلوک سبک aac
 • مزایای بتون بدون هوا دهی شده در زیر لیست شده‌است.
 • سازگار با محیط‌زیست: وقتی استفاده می‌شود ، به کاهش حداقل ۳۰ درصد از پسماندهای محیط‌زیست به عنوان مخالف رفتن با بتن سنتی کمک می‌کند. کاهش ۵۰ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای وجود دارد. در صورت امکان، استفاده از بتون بدون هوا ، گزینه بهتری برای محیط‌زیست است.
 • محافظ انرژی: این یک ویژگی عالی است که آن را یک عایق فوق‌العاده می‌سازد و به این معنی است که حفظ محیط داخلی آسان‌تر است. وقتی مورد استفاده قرار می‌گیرد ، معمولا نیازی به عایق‌بندی مکمل وجود ندارد.
 • Acoustics بزرگ: وقتی به بتون فکر می‌کنید، فکر نمی‌کنید که برای آکوستیک ( acoustics ) عالی باشد، با این حال، بتون بدون هوا، عملکرد صوتی بسیار عالی دارد. آن می‌تواند به عنوان یک مانع صوتی موثر مورد استفاده قرار گیرد.
 • مقاومت در برابر آتش: درست مانند بتون عادی، شورای کریکت مقاومت به آتش است. این مواد کاملا غیر آلی و قابل احتراق نیستند.
 • تهویه عالی: این مواد بسیار ظریف هستند و اجازه پخش آب را می‌دهد. این کار رطوبت داخل ساختمان را کاهش می‌دهد. ACC رطوبت و رطوبت آزاد را جذب می‌کند؛ این به جلوگیری از چگالش و سایر مشکلاتمربوط به کپک کمک می‌کند.
 • غیر سمی: هیچ گاز سمی یا مواد سمی دیگری در بتون بدون هوا وجود ندارد. این ویروس جوندگان و سایر آفات را جذب نمی‌کند و یا توسط آن‌ها آسیب‌دیده است.
 • سبک : بلوک‌های بتونی که از weigh شورای کریکت ساخته شده‌اند در حدود یک پنجم بتونمعمولی هستند. آن‌ها همچنین در اندازه‌های تولید می‌شوند که برای ساخت‌وساز سریع کار آسانی است.
 • دقت: پانل‌ها و بلوک‌های ساخته‌شده از بتون بدون هوا ، به اندازه‌های دقیق مورد نیاز قبل از اینکه حتیکارخانه را ترک کنند ، تولید می‌شوند. نیاز کمتری به هرس کردن سایت وجود دارد. از آنجایی که بلوک‌ها و پانل‌ها با هم مناسب هستند، استفاده از مواد در حال اتمام مانند ملات است.
 • Lasting طولانی: زندگی این ماده به این دلیل گسترش می‌یابد که در شرایط آب و هوایی سخت تحت‌تاثیرآب و هوای سخت و یا تغییرات شدید قرار نگیرد. با تغییرات آب و هوایی معمولی تنزل نخواهد یافت.
 • مونتاژ سریع: از آنجا که آن یک ماده سبک‌وزن است و کار کردن با آن آسان است، مونتاژ خیلی سریع‌تر وهموارتر است. این کار زمان تولید را در هنگام ورود به محل افزایش می‌دهد.
 • معایب بلوک aac بدون هوا :
 • مضرات اصلی بلوک بدون هوا ( autoclaved ) در زیر لیست شده‌است.
 • هزینه تولید برای هر واحد برای ACC بالاتر از بتن معمولی است.
 • تعداد تولید کننده محدود است. بنابراین، هزینه در مکان‌هایی بسیار دورتر از تولید کننده افزایش می‌یابد وباید مسافت زیادی را طی کند.
 • آن به اندازه بلوک معمولی قوی نیست.
 • تعداد کمی از پیمانکاران که با بتون بدون هوا ( autoclaved ) آشنا هستند.
 • ساخت با بلوک بدون هوا، ممکن است به مجوز ویژه‌ای نیاز داشته باشد.
 • سازگار با محیط‌ زیست

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
این نوشته در بلوک ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *