بلوک پوکه ای معدنی

یکی از انواع بلوک های استفاده شده برای دیوار چینی در ساختمان ، بلوک سبک سیمانی یا بلوک سبک پوکه ای می باشد. بلوکها سیمانی سبک از اختلاط سیمان ، آب ،سنگدانه های سبک پس از لرزاندن و متراک نمودن در دستگاه های مخصوص ساخت بلوک تولید می شوند این نوع از بلوکهای پوکه ای در ابعاد مختلف قابلیت تولید داشته و به صورت تو خالی و ته پر می باشند که سبب کاهش در هزینه ساخت ساختمان و کاهش وزن سازه می شود.

بلوک پوکه ای
بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای به نوع است:بلوک سبک، بلوک پوکه ای صنعتی،بلوک لیکا و بلوک پوکه ای معدنی که به اسم های بلوک سبک،بلوک سبک پوکه ای،بلوک لیکا، بلوک طرح لیکا ،بلوک سبک سیمانی رایج است.

 • بلوک پوکه صنعتی

بلوک پوکه صنعتی بلوکی است که از پوکه صنعتی تولید می شود،پوکه صنعتی همان طور که از اسم اش مشخص است پوکه ای است که به طور صنعتی تولید میشود و ماده اصلی آن خاک رس است که در کارخانه ها و در کوره های بسیار بزرگ و در دمای بسیار بالا در طی فرآیندی ساخته می شود که یکی از این کارخانه های تولید پوکه صنعتی کارخانه لیکا است

بلوک پوکه ای صنعتی

بلوک پوکه ای صنعتی
بلوک پوکه ای صنعتی

پوکه صنعتی به خودی خود بسیار سبک است ولی به تنهایی نمی توان آن را به صورت بلوک درآورد و برای همین دربلوک سبک، بلوک پوکه صنعتی به مقدار ۳۰% ماسه اضافه می شود که همین امر باعث سنگین شدن بلوک پوکه صنعتی( بلوک صنعتی لیکا) نسبت به بلوک پوکه ای معدنی می شود.

بلوک پوکه صنعتی(بلوک صنعتی لیکا) بسیار مقاوم در مقابل آتش سوزی و همچنین عایق صوت و حرارت مناسبی است

بلوک پوکه صنعتی(بلوک صنعتی لیکا) قیمت بالاتری نسبت به بلوک پوکه معدنی دارد و آن به این دلیل است که ماده اولیه که پوکه باشد به صورت صنعتی و با هزینه بالا درست میشود

 • بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی بلوکی است که از پوکه معدنی تولید میشود

پوکه معدنی همان طور که از اسمش مشخص است پوکه است که از معدن استخراج می شود و همان خاکستر مواد آتشفشانی است،پوکه معدنی در نیمه شمالی کشور به وفور یافت میشودکه همین امر باعث قیمت مناسب آن است ،دو نوع از رایج ترین پوکه های معدنی ،پوکه معدنی قروه و پوکه معدنی تبریز است

بلوک سبک لیکا خانه بلوک از مخلوط این دو نوع پوکه به نسبت های مشخص به همراه سیمان عیار ۳۵۰ تولید می شود.

بلوک پوکه معدنی و بلوک پوکه صنعتی خانه بلوک در سایز های( ۷*۲۰*۴۰ ) ،( ۱۰*۲۰*۴۰)،(۱۵*۲۰*۴۰) ، (۲۰*۲۰*۴۰) ،( ۱۵*۲۰*۵۰) عرضه میشود و همچنین به صورت سه جداره و چهارجداره عرضه میشود.

بلوک پوکه ای معدنی
بلوک پوکه ای معدنی

خانه بلوک عرضه کننده هر دو نوع بلوک پوکه معدنی و بلوک پوکه صنعتی(بلوک پوکه صنعتی لیکا)،بلوک سبک می باشد

عرضه روزانه ۳۰۰۰۰ عدد بلوک پوکه ای که به صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید شده است و همچنین تولید روزانه ۴۰۰۰ عدد بلوک سنگین (بلوک سیمانی سنگین) برای دیوارهای زیر زمین و دیوار محوطه و تحویل به صورت فله ای و همچنین به صورت پالت شده و تسمه کشیده شده امکان ارائه بهترین بلوک با کیفیت استاندارد و قیمت مناسب درب پروژه شما مهندسین گرامی را به مجموعه خانه بلوک داده است.

مراحل تولید بلوک سبک خانه بلوک ( بلوک سبک لیکا )

ابتدا مواد اولیه( پوکه، سیمان،آب،مواد افزودنی بتن) توسط ایستگاه توزین مصالح و باسکول اتوماتیک دیجیتالی اندازه گیری و بوسیله دو اسکرو به یک عدد میکسر با ظرفیت میکس جمعا پنجاه متر مکعب در ساعت انتقال پیدا می کند و بعد از اختلاط، توسط نوار نقاله به داخل دستگاه منتقل می شود و بعد از پر کردن قالب همراه با پنج ویبره و پرس ۲۰۰ تنی به صورت همزمان صورت می پذیرد. سپس بلوکهای تولید شده بر روی پالت های فلزی، توسط رباتهای جمع کن و لیفتراک به اتاق بخار منتقل شده و بعد از طی زمان ۱۲ ساعت به وسیله رباط های جمع کن بر روی پالت های فلزی و چوبی چیده شده و در نهایت ،بسته بندی و تسمه کشی صورت می پذیرد و پس از تایید بخش کنترل کیفیت ،تولیدات شماره گذاری و تاریخ خورده، سپس جهت دپو و بارگیری به باند محوطه انتقال پیدا می کند.

فواید و مشخصات فنی بلوک خانه بلوک

 • دارا بودن مشخصات فنی جهت رعایت الزامات مبحث ۱۹ آئین نامه مقررات ملی ساختمان کشور
 • کاهش اتلاف انرژی در ساختمان
 • کاهش انتقال صوت(عایق صوتی)
 • قابلیت کاربرد در دیوارهای داخلی و خارجی
 • قابلیت بالای سوراخ کاری، برش کاری، اره کاری و نصب آسان تجهیزات روکار بر روی بلوک
 • قابلیت چسبندگی بسیار بالا بلوک سیمانی با انواع دوغاب بتنی در دیوارهای محیط های مرطوب ساختمان (مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه)
 • قابلیت چسبندگی بسیار بالایبلوک با انواع ملات های مورد استفاده در نما کاری و ملاتهای پایه گچی
 • چسبندگی بسیار خوب بین بلوک و ملات سیمانی به دلیل همجنس بودن بلوک و ملات که هر دو سیمانی هستند
 • کاهش هزینه های مربوط به نازک کاری و نمای ساختمان به دلیل سطوح صاف زیرکار با اجرای این بلوک سیمانی
 • کاهش هزینه های اندودکاری بیرونی (نما) یا نازک کاری داخلی به دلیل وجود سطح صاف این نوع دیوار
 • نصب سریع و آسان و پیشرفت سریع

مراحل تولید بلوک سبک لیکا خانه بلوک

ابتدا مواد اولیه توسط ایستگاه توزین مصالح و باسکول اتوماتیک دیجیتالی اندازه گیری و بوسیله اسکرو به دوعدد میکسر با ظرفیت میکس جمعا صد متر مکعب در ساعت انتقال پیدا می کند و بعد از اختلاط، توسط نوار نقاله  به داخل دستگاه منتقل می شود .کلیه محصولات بر  روی پالت های فلزی تولید شده ، که پر کردن قالب همراه با چهار ویبره و پرس ۲۰۰ تنی  به صورت همزمان صورت می پذیرد. سپس بلوکهای تولید شده بر روی پالت های فلزی، توسط رباتهای جمع کن و لیفتراک به کیورینگ (اتاق بخار) منتقل شده و بعد از طی زمان مناسب عملیات جابجایی به وسیله دستگاه بر روی پالت های فلزی و چوبی چیده شده و در نهایت ،بسته بندی و تسمه کشی صورت می پذیرد و پس از تایید بخش کنترل کیفیت ،تولیدات شماره گذاری و تاریخ خورده، سپس جهت دپو و بارگیری به باند خروجی انتقال پیدا می کند.  امید است این گروه صنعتی توانسته باشد دریچه ای نو در عرصه مصالح ساختمانی را به روی صنعت ساختمان بگشاید.

 

 

با توجه به این موضوع که بلوک لیکا یکی از بهترین و پر استفاده ترین محصولات ساختمان سازی در ایران می باشد استفاده ی مهم و موثر از آن نیز با گذر زمان افزایش یافته است.این بلوک ها دارای مزایای فراوانی می باشد که از جمله بهترین مزیت های آن می توان به وزن بسیار کم و سبک آن و همچنین مقاومت بسیار خوبی که در برابر آتش دارد و پایداری و مقاومت آن اشاره کرد.جالب است بدانید که این بلوک ها به هیچ عنوان مقاومت خود را از دست نمی دهند و دچار شکنندگی و ترک خوردگی نمی شوند.

 

این بلوک ها به راحتی می توانید در هر نقطه از ساختمان خود که مد نظر دارید استفاده کنید اما مهمترین استفاده ی آن مربوط به دیوار و سقف می باشد.این بلوک ها را به راحتی می توانید از نقطه ای به نقطه ی دیگر جا به جا کنید.

نکات جالب توجه در مورد این بلوک ها این است که این بلوک ها موجب می شود که حرارت بالا از بیرون به داخل خانه ی شما نفوذ نکند و همچنین صدای بالا از داخل خانه به بیرون از آن نرود.

بنابراین می توانید نتیجه بگیرید که استفاده از بلوک سبک لیکا در ساختمان سازی بسیار مهم می باشد و در تهیه و استفاده از آن باید نهایت دقت و حساسیت به خرج داده شود.

شرکت خانه بلوک به شما بهترین این بلوک ها و بلوک هبلکس با کیفیت را با تضمین کیفیت و قیمت در اختیار شما قرار می دهد.

برای دانلود مقاله بلوک پوکه صنعتی  کلیک کنید .

2 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید