خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
مقرون به صرفه
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
تماس با ما

بلوک سبک لیکا( پوکه صنعتی )

این نوع بلوک ها مانند بلوک سبک پوکه معدنی می باشد با این تفاوت که به جای آن که از پوکه معدنی استفاده شود از پوکه صنعتی استفاده می شود بدین معنی که پوکه معدنی در یک فعل و انفعال فیزیکی و تحت شرایط آتش فشانی در طبیعت ساخته می شوند لذا دارای ترکیب های مختلفی از مواد تشکیل دهنده می باشد از طرفی حتی در یک معدن یک رگه ، رگه دیگر اختلافاتی کسولی دارند که همین امر موجب می شود بلوک های تولیدی دارای جرم حجمی یکسان و وزن یکسانی نباشند حتی طی نمونه گیری و انجام آزمایش معلوم می شود که از نظر عایق بودن صوت و حرارت نیز تلرانس نسبتا زیادی بین بلوک های سبک تولید شده وجود دارد اما در تولید پوکه صنعتی که اصطلاحا به آن دانه های لیکا گفته می شود این فرایند طبیعی به طور مصنوعی انجام می شوند بدین ترتیب اگرچه هزینه زیادی صرف ساخت این نوع پوکه میشود نتیجه یکی است بدون پوکه تولیدی از نظر جرم حجمی ( چگالی ) ،وزن و عایق بودن صوت و حرارت می باشد ضمن آنکه جذب آب آن کم است و این از مزایای این نوع پوکه می باشد ترکیب آن با سیمان خوب است لذا برای ساخت بلوک مناسب می باشد .

آموزش ساخت بلوک لیکا

فرایند ساخت پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) پیچیده و سرمایه بر است برای تولید پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) ۳ مرحله زیر باید انجام شود .

مرحله اول ، فرآوری اولیه ما در اولیه پوکه صنعتی ( لیکا ) نوعی خاک رس که نام علمی آن ابلیت یا مرنت موریونیت گفته می شود می باشد. این نوع خاک رس در مناطق محدود ولی مختلفی یافت می شود اولین بار در حوالی ساوه توسط کارشناسان اروپایی کشف و استخراج شد اما هم اکنون در بسیاری از مناطق ایران،معادن آن کشف شده است .

خاک رس پس از استخراج به کارخانه منتقل شده و فرآوری اولیه میگردد بدین صورت که هنگام حمل توسط تسمه نقاله توزین شده و با عبور از دروازه مغناطیسی وارد آسیاب شده و همراه با آب مورد نیاز که توسط شیر مغناطیسی کنترل می شود ترکیب شده و به صورت گل در می آید . گل حاصله وارد مخلوط کن شده و توسط دو محور چرخ گوشتی کاملا ورز داده می شود تا به صورت خمیرمانند در آید سپس از یک آسیاب غلطکی با مجرای حدود ۲ میلی متر عبور داده می شود تا بصورت یکنواخت درآید، خمیر بدست آمده جهت انجام مرحله دوم به کوره گرم ( خشک کن ) ارسال می گردد .

مرحله دوم : ساختن پوکه صنعتی

کوره گرم یا خشک کن طولی به اندازه ۳۵ متر دارد و ۵/۱ تا ۲ دور در دقیقه می زند گل در کوره در معرض هوای گرم قرار می گیرد تا خشک شود و نهایتا به گندوله های ریزی تبدیل می شود کوره گرم در ابتدا دارای حرارت ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد است و به تدریج حرارت آن افزوده شده تا نهایتا به ۵۵۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد برسد گندوله های آماده شده به کوره پخت ارسال می شود کوره پخت یک استوانه بلند است به طول ۲۲ متر و قطر بیش از چهار متر که می تواند تا ۶ دور در دقیقه بچرخد منحنی حرارتی این کوره از ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد کشیده می شود و گندوله های طی این فرایند منبسط شده ( باد میکنند ) و به دانه هایی با قطر ۱ تا ۲۰ میلی متر تبدیل می شوند این دانه ها سبک و متخلخل هستند . دانه های لیکا پس از این فرایند به داخل خنک کننده های ماهواره ای فرستاده می شوند و پس از خنک شدن جهت انجام مرحله سوم در محوطه کارخانه دپو می شوند .

مرحله سوم : جوانه بندی

دانه های لیکا جهت مصارف مختلف دانه بندی می شوند از این رو پوکه های دپو شده توسط تسمه نقاله و با عبور از سرند به سه سایز ۴-۰ میلی متر ( پودری یا عدسی ) و ۱۰ تا ۴ میلی متر ( نخودی ) و ۲۵-۱۰ میلی متر ( فندقی ) تقسیم می شوند .

خانه بلوک ارائه کننده کلیه مصالح ساخت دیوار و سقف

 

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

درباره ما

شرکت فنی و مهندسی خانه بلوک در سال 1387 با هدف تولید و اجراء انواع بلوک های ساختمانی شروع به کار کرده است و با تکیه بر کادری توانمند متشکل از تیم فنی و مهندسی خود توانسته پروژه های گسترده ای در ایران عزیزمان اجراء کند.