خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
مقرون به صرفه
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
تماس با ما

بلوک لیکا سبک خانه بلوک

یکی از بلوک هایی که در صنعت ساخت و ساز استفاده ای فراوانی دارد بلوک لیکا می باشد. در واقع بلوک سبک لیکا بلوکی است از جنس سیمان است. تنها تفاوت با بلوک های سیمانی در این است که در بلوک سبک لیکا به جای استفاده از سنگدانه های معمولی از سنگدانه هایی استفاده می شود که از جنس رس می باشد. می توان گفت که این بلوک همان رس است که مورد انبساط قرار گرفته است.

بلوک لیکا از جنس رس هستند و از نظر شکل ظاهری به صورت گرد هستند که در آن رنگدانه هایی به رنگ قهوه ای دیده می شود. این بلوک ها نسبت به بلوک سبک سیمانی بسیار سبک تر هستند؛ علاوه بر کیفیت بالا تحمل فشار بالایی دارند. از این بلوک در صنعت ساخت و ساز به ویژه برای ساخت دیوار و سقف استفاده می شود زیرا استفاده از این بلوک ها در ایجاد سقف و دیوار موجب هرچه مستحکم تر شدن سازه ها می شود.

بلوک های توخالی لیکا از قسمت انتها پر می شوند، برخلاف بلوکهای سیمانی که از انتها باز هستند. قسمت بسته بلوک به سمت بالا است و قسمت باز آن رو به پایین؛ این شکل توخالی بودن بلوک لیکا باعث می شود هوا بین جداره قرار بگیرد که موجب می شود این بلوک عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت، حرارت و صدا باشد.

این نوع بلوک ها مانند بلوک لیکا پوکه معدنی می باشد با این تفاوت که به جای آن که از پوکه معدنی استفاده شود از پوکه صنعتی استفاده می شود بدین معنی که پوکه معدنی در یک فعل و انفعال فیزیکی و تحت شرایط آتش فشانی در طبیعت ساخته می شوند.

بلوک لیکا
بلوک لیکا

لذا دارای ترکیب های مختلفی از مواد تشکیل دهنده می باشد از طرفی حتی در یک معدن یک رگه ، رگه دیگر اختلافاتی کسولی دارند.

که همین امر موجب می شود بلوک های تولیدی از جمله بلوک لیکا دارای جرم حجمی یکسان و وزن یکسانی نباشند. حتی طی نمونه گیری و انجام آزمایش معلوم می شود که از نظر عایق بودن صوت و حرارت نیز تلرانس نسبتا زیادی بین بلوک های سبک تولید شده وجود دارد.

اما در تولید پوکه صنعتی که اصطلاحا به آن دانه های لیکا گفته می شود این فرایند طبیعی به طور مصنوعی انجام می شوند. بدین ترتیب اگرچه هزینه زیادی صرف ساخت این نوع پوکه میشود نتیجه یکی است.

بدون پوکه تولیدی از نظر جرم حجمی ( چگالی ) ،وزن و عایق بودن صوت و حرارت می باشد ضمن آنکه جذب آب آن کم است و این از مزایای این نوع پوکه می باشد ترکیب آن با سیمان خوب است لذا برای ساخت بلوک مناسب می باشد .

قیمت بلوک لیکا

قیمت بلوک سبک لیکا انواع مختلفی دارد بنابراین دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای استفاده در حجم بالا و یا پایین دارای قیمت های بسیار مناسبی می باشد و به ساختمان سازان توصیه می شود که حتما از بلوک لیکا برای به کارگیری در نقاط حساس ساختمان مانند دیواره ها و سقف استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید.

021284283

فروش بلوک لیکا

با توجه به اهمیت استفاده از این بلوک ها در چند سال اخیر خرید بلوک سبک لیکا نیز به صورت چشم گیری افزایش یافته است.
مشتریان همواره به دنبال با کیفیت ترین این بلوک ها برای تهیه و استفاده می باشند. از فرآورده های مهم لیکا در ایران بلوک های سبک لیکاست که بیشترین کاربرد آن در مصالح عایق می باشد.

هم چنین به عنوان دیواره جداکننده و غیر باربر نیز استفاده می شود. بلوک لیکا در ابعاد مختلف ساخته می شوند شامل موارد ذکر شده در زیر

 • ابعاد آجری
 • سه جداره
 • دو جداره
 • بلوک های نیمه
 • بلوک های ترمو

یکی از برترین شرکت های فروش و تولید انواع بلوک از جمله بلوک لیکا، شرکت خانه بلوک می باشد که در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و طبق سفارش مشتری در مدت زمان کوتاهی بلوک را با قیمتی مناسب تحویل می دهند.

خرید بلوک سبک لیکا

مهم ترین نکته ای که در خرید بلوک لیکا بایستی به آن توجه کرد کیفیت بلوک ها و متناسب بودن قیمت هاست که نیاز به تفحص و اطمینان کامل از مکان خرید است.

شرکت خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک های با کیفیت به شما اطمینان می دهد بهترین و با کیفیت ترین بلوک ها را با قیمتی بسیار مناسب در اختیارتان قرار خواهد داد.

تولید بلوک سبک لیکا

بلوک لیکا از مخلوط کردن سیمان ,آب و سبک دانه به دست می آیند و با حذف ریزدانه های طبیعی  وزن آنها کمتر شده و تخلخل آنها نسبت به بتن نیمه سبک بالاتر می رود و با توجه به استفاده آنها در دیوار یا سقف به صورت تو پر یا تو خالی ساخته می شوند .

ویژگی بلوک لیکا

بلوک های سبک لیکا دارای ویژگی های خاصی می باشند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • وزن پایین

بلوک لیکا دارای وزن بسیار پایینی هستند که باعث شده هنگام اجرا سرعت کار بالا رود و در مدت زمان کوتاهی کار انجام شود. همچنین به دلیل وزن پایینی که دارند حمل و نقل آنها آسان است.
استفاده از این بلوک ها از قبیل بلوک لیکا نقش به سزایی در کاهش وزن ساختمان دارد و باعث می شود هنگام زلزله ساختمان آسیب جدی نبیند.

 • عایق حرارتی

طبق تاییدیه مرکز تحقیقات راه و ساختمان ضریب هدایت دانه های لیکا 0/09 w/mk است که وسیله خوبی برای عایق حرارتی به شمار می‌رود.
به دلیل تخلخل درونی که دارند دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند. برای اینکه خاصیت عایق حرارتی بودن بلوک لیکا بالا برود می توان در بین انها فیلم های هوا اضافه کرد.

یکی از ویژگی های این نوع بلوک که باعث شده ساختمان سازان بیشترین استفاده را داشته باشند، این است که اگر برای ساخت دیوار از بلوک لیکا استفاده کنید باعث می شود حرارت بسیار کم انتقال پیدا کند.

 در فصل های زمستان و تابستان موجب می شود هوای سرد یا گرم به داخل ساختمان نفوذ نکند و همچنین حرارت را از طریق دیوار انتقال نمی دهد.

 • مقاومت در برابر آتش

طبق تحقیقات اداره ملی استاندارد و آزمایشات انجام شده بلوک لیکا به دلیل اینکه در دمای 1100 درجه تولید می شوند می توانند 2 الی 3 ساعت در برابر آتش مقاومت کنند. البته این مقاومت به ضخامت دیوار هم بستگی دارد.

 • راحتی و سرعت بالا در اجرا

بلوک لیکا در بیست و دو قالب متفاوت در بازار عرضه می شوند و هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی دارند که افراد معمار و ساختمان ساز با توجه به کار خود آن را انتخاب می کنند.

 • سازگار بودن با محیط زیست

طبق آزمایشات انجام شده هنگام تولید آن به این نتیجه رسیدند که استفاده از این بلوک کاملاً با محیط زیست سازگار است و آسیبی به آن وارد نمی کند. ترکیبات موجود در بلوک لیکا به گونه‌ای است که فاسد نمی شود و همچنین امکان تخم گذاری حشرات امکان ندارد.

 • عایق صوتی

بلوک لیکا عایق بسیار خوبی در برابر صدا به شمار می‌روند. در ساختمان، صداهایی مانند صحبت کردن افراد و دیگر صداهایی که ممکن است از طریق مصالح ساختمانی عبور کنند و آزار دهنده باشند؛ این بلوک ها صدا را عبور نمی دهند و یا کمتر عبور می دهند. نسبت به انواع دیگر بلوک های سبک بهترین عایق صدا را بلوک لیکا دارد.

همچنین در مکان هایی مانند بیمارستان دانشگاه و مدارس، سینما و… که رفت و آمد زیاد است و باعث ایجاد آلودگی صوتی می شود استفاده از این نوع بلوک یک انتخاب بسیار مناسبی است.

 • دارای نشان استاندارد

بلوک های سبک لیکا توسط مرکز تحقیقات ساختمان تایید شده و دارای نشان استاندارد هستند.

 • جذب مناسب آب

بلوک لیکا به دلیل داشتن پایه سیمانی سرعت جذب آب مناسبی دارند. همگن بودن بلوک با ملات باعث می شود پایداری و چسبندگی سنگ و بلوک دیوار بیشتر شود.
در صورتی که جذب آب بلوک پایین باشد موجب می شود سرعت اجرای اندود کاری و سنگ کاری پایین بیاید.

همچنین بالا بودن جذب آب در بلوک لیکا باعث می شود عمل اندود کاری گچ یا سیمان به بلوک به درستی انجام نشود و در نتیجه باعث پوسته شدن آن می شود.

 • کاهش هزینه ها

عمل اندودکاری بدون نیاز به استفاده از گچ انجام می‌شود و می‌توان با ضخامت کم گچ کاری را انجام داد همچنین برای افزایش چسبندگی ملات و گچ به دیوار احتیاجی به استفاده از رابیتس یا توری نیست به همین دلیل هزینه اجرای دیوار با بلوک لیکا بسیار به صرفه می باشد.

 • کارپذیری فیزیکی

برشکاری دیوار های بلوک لیکا نسبت به انواع دیگر بلوک بسیار راحت و آسان است است و تنها با استفاده از یک تیشه نوک تیز از محل ضربه بلوک شکسته میشود و قسمت های دیگر آسیب نمی بیند.
برخلاف بلوکهای سفالی که با برش یک قسمت بلوک آسیب می بیند. همچنین از ویژگی های بارز آن می توان به قابلیت

سوراخکاری

 شیارزنی

 میخکوبی

 نصب وسایل سنگین بر روی دیوار مانند نصب کابینت اشاره کرد.

مزایای بلوکهای سبک لیکا

به برخی از مزایای بلوک لیکا به طور مختصر می پردازیم:

 • حمل و نقل آسان
 • عایق صوتی
 • پایین بودن هدایت حرارتی
 • وزن پایین و سبک بودن بلوک لیکا
 • راحتی در استفاده از این بلوک
 • مقاومت بالا در برابر آتش
 • قابلیت میخکوبی شیارزنی و سوراخکاری
 • دوام بالای این نوع بلوک در محیط های شیمیایی
 • و…

آموزش ساخت بلوک لیکا

فرایند ساخت پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) پیچیده و سرمایه بر است برای تولید پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) ۳ مرحله زیر باید انجام شود .

مرحله اول ، فرآوری اولیه ما در اولیه پوکه صنعتی ( لیکا ) نوعی خاک رس که نام علمی آن ابلیت یا مرنت موریونیت گفته می شود می باشد. این نوع خاک رس در مناطق محدود ولی مختلفی یافت می شود.

اولین بار در حوالی ساوه توسط کارشناسان اروپایی کشف و استخراج شد. اما هم اکنون در بسیاری از مناطق ایران،معادن آن کشف شده است .

خاک رس پس از استخراج به کارخانه منتقل شده و فرآوری اولیه میگردد بدین صورت که هنگام حمل توسط تسمه نقاله توزین شده و با عبور از دروازه مغناطیسی وارد آسیاب شده و همراه با آب مورد نیاز که توسط شیر مغناطیسی کنترل می شود ترکیب شده و به صورت گل در می آید.

گل حاصله وارد مخلوط کن شده و توسط دو محور چرخ گوشتی کاملا ورز داده می شود تا به صورت خمیرمانند در آید. سپس از یک آسیاب غلطکی با مجرای حدود ۲ میلی متر عبور داده می شود تا بصورت یکنواخت درآید. خمیر بدست آمده جهت انجام مرحله دوم به کوره گرم ( خشک کن ) ارسال می گردد .

مرحله دوم : ساختن پوکه صنعتی

کوره گرم یا خشک کن طولی به اندازه ۳۵ متر دارد و ۵/۱ تا ۲ دور در دقیقه می زند گل در کوره در معرض هوای گرم قرار می گیرد تا خشک شود.

نهایتا به گندوله های ریزی تبدیل می شود کوره گرم در ابتدا دارای حرارت ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد است و به تدریج حرارت آن افزوده شده تا نهایتا به ۵۵۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد برسد.

گندوله های آماده شده به کوره پخت ارسال می شود کوره پخت یک استوانه بلند است به طول ۲۲ متر و قطر بیش از چهار متر که می تواند تا ۶ دور در دقیقه بچرخد منحنی حرارتی این کوره از ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد کشیده می شود.

گندوله های طی این فرایند منبسط شده ( باد میکنند ) و به دانه هایی با قطر ۱ تا ۲۰ میلی متر تبدیل می شوند این دانه ها سبک و متخلخل هستند . دانه های لیکا پس از این فرایند به داخل خنک کننده های ماهواره ای فرستاده می شوند و پس از خنک شدن جهت انجام مرحله سوم در محوطه کارخانه دپو می شوند .

مرحله سوم : جوانه بندی

دانه های بلوک لیکا جهت مصارف مختلف دانه بندی می شوند از این رو پوکه های دپو شده توسط تسمه نقاله و با عبور از سرند به سه سایز ۴-۰ میلی متر ( پودری یا عدسی ) و ۱۰ تا ۴ میلی متر ( نخودی ) و ۲۵-۱۰ میلی متر ( فندقی ) تقسیم می شوند .

خانه بلوک ارائه کننده بلوک هبلکس و کلیه مصالح ساخت دیوار و سقف

ویژگی بلوک سبک لیکا

 

 

 

یک دیدگاه بگذارید