بلوک استاندارد

گواهی استانداردB.V

 شرکت بیرو ورتیاس (BUREAU VERITAS) یک شرکت هلندی است که درسال ۱۸۲۸ میلادی تاسیس شده است و بازرسی و صدور گواهینامه های کیفیت دز زمینه های مختلف را بعهده دارد کشور عراق جهت تضمین تایید کیفیت محصولات وارداتی تأییده این شرکت هلندی را معیار و ملاک قرار داده است لذا کلیه محصولاتی که به این کشور صادر میشوند باید موفق به اخذ گواهینامه این شرکت شوند که صادرات انواع بلوک های سبک سیمانی و بلوک هبلکس نیز باید موفق به اخذ این گواهینامه شوند.

بطور کلی این شرکت دو نوع بازرسی انجام می دهد:

الف)بازرسی قبل از حمل کالا (PSI)

ب)بازرسی قبل انطباق محصول با الزامات فنی (VOC)

جهت اخذ این گواهینامه به دو طریق می توان اقدام نمود.

۱-مراجعه به خود شرکت بیرو ورتیاس در تهران و تکمیل مدارک که زمانبروطولانی است .

۲-مراجعه به شرکتها و افراد واسطه ای که میانبرهای خاص خود را دارند و با سرعت بیشتری موفق به دریافت این گواهینامه می شونداما هزینه بیشتری را دریافت می دارند.

جهت اخذ این گواهینامه نیاز به مدارک زیر است.

۱-فاکتور فروش به شرکت عراقی (پروفورمای فروش)

۲-فرم تکمیل شده RFC (request for certificate)

۳-کارت بازرگانی معتبر

۴-برآورد دقیق تعداد تریلی (ماشین حمل) محموله فروخته شده برای تعیین دقیق عوارض مرزی خروجی (هر تریلی عراقی تقریبا اجازه حمل دو تریلی ایرانی را دارد)

نکته: هزینه عوارض مرزی باید به دلار محاسبه شود و صدور گواهینامه B.V منسوط به واریز ارزی این هزینه مرزی به حساب ارزی شرکت B.V می باشد.

مراحل انجام دریافت گواهینامه B.V به شرح زیر است.

۱-تکمیل ارائه مدارک فوق به شرکت B.V

۲-پرداخت هزینه بازرسی

۳-اعزام بازرس و انتخاب نمونه توسط وی و معرفی شرکت مورد تایید برای آزمایشات فنی ،در صورتی که شرکت موفق به اخذگواهینامه ISO 9001شده باشد و برگه های آزمایشات تایید شده آن را بتواند ارائه بدهد نیازی به آزمایشات فنی وجود ندارد.

۴-ارائه برگه های آزمایشهای فنی به شرکتB.V

۵-پرداخت هزینه عوارض مرزی

۶-صدور گواهینمامه B.V

باید توجه داشت جهت صادرات بلوک سبک به کشور عراق تا ۸۰۰۰۰ دلار هزینه بازرسی۳۲۰ دلار آمریکا می باشد که به آن مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه خواهد شد.کل مبلغ فروخته شده باید به صورت یکجا در یک فاکتور آمده باشد اما می توان بلوک سبک فروخته شده را طی بارنامه های مختلف در طی فواصل و به تدریج صادر نمود.

نکته۲: صادرات به اقلیم کردستان عراق تا سقف ۲۰۰۰ دلار معاف از هزینه بازرسی می باشد و گواهی نامه صادر می شود ولی صادرات به سایر نقاط عراق مشمول این معافیت نمی شود.

سایر نکات مربوط به صادرات به عراق:

  • برای صادرات به عراق مخصوصا جنوب عراق باید در نظر داشت که هزینه حمل و نقل در عراق گران است لذا تریلی های عراق دو یدک را همزمان به دنبال خود می کشند و برای همین بار فروخته شده نیز باید توسط دو تریلی ۱۸ چرخ بطور همزمان به مرز گمرکی برسند.
  • برای صادرات بلوک های سبک باید توجه داشت هم باید به حجم و هم به وزن محموله توجه داشت تا از معیار های تعیین شده توسط راهنمایی و رانندگی تجاوز نکند
  • بلوک های سبک می باید حتما بصورت پالت شده و سلفون پیچ (شرینک) و تسمه کشی شده باشد و برچسب های شرکت صادر کننده روی آن خورده باشد.
  • بسته بندی بلوک های سبک باید دقیقا شبیه زمان نمونه برداری توسط شرکت V باشد.
  • مقدار و تعداد بسته بندی و واحد های مندرج در فاکتور با آنچه در گواهینامه V آمده باید یکسان و همانند باشد.

یک دیدگاه بگذارید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این نوشته در بلوک ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.