بلوک سیمانی سه جداره

بلوک‌های سیمانی در اشکال، ابعاد و انواع گوناگون به بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از این بلوک‌ها به منظور کاربرد خاصی طراحی شده‌اند. یکی از انواع بلوک سیمانی، بلوک سیمانی سه جداره است. در این مطلب به بررسی این نوع بلوک خواهیم پرداخت. خانه بلوک تولید کننده و ارائه دهنده انواع بلوک از جمله بلوک سه جداره، با کیفیت بسیار مناسب است.

بلوک سیمانی سه جداره

این نوع بلوک، شامل دو جداره بیرونی و یک دیوار یا جداره میانی است. وجود جداره سوم در این بلوک، موجب ایجاد ویژگی‌های منحصر به فرد در آن می‌شود. وجود جداره میانی در بلوک سه جداره، مقاومت آن را نیز افزایش داده و عملکرد این بلوک را به عنوان عایق نیز بهبود می‌بخشد.

انواع بلوک سیمانی سه جداره

بلوک‌های سیمانی سه جداره بر اساس ابعادشان دسته بندی می‌شوند. انواع بلوک سه جداره و ویژگی‌ها و کاربردهای هر کدام، به صورت مختصر در این قسمت شرح داده شده‌اند.

  • بلوک سه جداره 10 سانت

از جمله کاربردهای این بلوک سیمانی سه جداره می‌‎توان به تیغه چینی دیوارهای داخلی ساختمان در مناطقی که ذخیره انرژی و همچنین انتقال صدا اهمیت دارد اشاره کرد. بلوک سه جداره به دلیل داشتن دیواره سوم یا همان جداره میانی ، برای شیار کاری و عبور لوله‌های تاسیساتی بسیار مناسب می‌باشد. همانطور که گفته شد این بلوک برای دیوارهای داخلی طبقات ساختمان مناسب بوده و استفاده از آن در دیوارهای داخلی در راستای تامین الزامات مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان می‌باشد.

  • بلوک سه جداره 15 سانت

این بلوک دارای طول های 40، 50 و در برخی موارد 60 سانتی متر، ارتفاع 20 سانتی متر و عرض 15 سانتی متر است. این بلوک نسبت به بلوک‌های سنتی وزن کمتری دارد. بلوک سه جداره 15 سانت، در دو نوع دو سر فاق و فاق و زبانه دار به مشتریان عزیز ارائه می‌شود. مواد تشکیل دهنده این بلوک مانند سایر بلوک‌های ذکر شده سیمان، پوکه معدنی و آب است. لازم به ذکر است حداقل ضخامت لازم برای استفاده از این بلوک در دیوارهای خارجی و یا بین واحدها 15 سانتی متر می‌باشد.

  • بلوک سه جداره 20 سانت

بلوک سیمانی سه جداره 20 سانتی برای تیغه چینی و اجرای دیوارهای بیرونی ساختمان گزینه بسیار مناسبی است. این بلوک دارای طول‌های 40، 50 و 60 سانتی متر و عرض و ارتفاع 20 سانتی متر می‌باشد. بلوک سه جداره 20 سانتی نیز حاصل اختلاط آب، سیمان و پوکه معدنی است. این بلوک در ساختمان‌هایی که در معرض آب و هوای سخت (بسیار گرم یا بسیار سرد) هستند، عملکرد بسیار خوبی دارد. همچنین به دلیل ویژگی عایق صوتی آن، استفاده از این بلوک در مکان‌هایی با آلودگی صوتی بالا توصیه می‌شود.

کاربردهای بلوک سه جداره

از بلوک‌های سیمانی سه جداره در ساخت قسمت‌های مختلف ساختمان همچون دیوارهای باربر یا خارجی، دیوارهای غیر باربر یا داخلی و دیوارهای اطراف راه پله و آسانسور استفاده کرد. این بلوک به دلیل خاصیت عایق صوتی، برای ساخت ساختمان‌های مسکونی، مراکز آموزشی، هتل‌ها و مراکز تفریحی و اقامتی گزینه بسیار مناسبی است.

بلوک سه جداره چه مزایایی دارد؟

  • بلوک‌های سیمانی سه جداره، نسبت به بلوک‌های دو جداره، ویژگی عایق صوتی و حرارتی را بهتر از خود نشان می‌دهند. این مزیت یکی از دلایل مهمی است که استفاده از این بلوک را در چند دهه اخیر افزایش داده است.
  • بلوک‌های سیمانی سه جداره در هنگام شیار زنی، کنده کاری و سوراخ کاری، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. این امر موجب می‌شود تا دیوار در هنگام انجام این عملیات، با تنش کمتری مواجه شود.

نحوه اجرای بلوک سیمانی سه جداره چگونه است؟

روش اجرای بلوک سه جداره، مشابه با سایر بلوک‌های دو جداره می‌باشد و برای اجرای این نوع بلوک نیاز به دستور العمل جدید نداریم. روش‌های اجرایی متداول که در آیین نامه‌های ساختمانی همچون آیین نامه 2800، نشریه 54 سازمان برنامه و سایر دستور العمل‌های مرتبط ذکر شده است، در مورد این بلوک نیز صادق است.

مقایسه بلوک سه جداره و بلوک دو جداره

  • تفاوت در ظاهر

بلوک سه جداره دارای دو جداره خارجی و یک دیوار داخلی می باشد. اما بلوک دو جداره فقط دو جداره خارجی دارد. ابعاد این دو بلوک ممکن است با هم برابر باشد اما میزان مصالح به کار رفته در بلوک سه جداره بیشتر است.

  • تفاوت از نظر خاصیت عایق بودن

بلوک سه جداره دارای شکست هوای متعدد و بلوک دو جداره تنها دو بار شکست هوا دارد. میزان حفره‌های بلوک سه جداره بیشتر از بلوک دو جداره است و مصالح به کار رفته در بلوک سه جداره نیز بیشتر است. به همین دلیل این بلوک نسبت به بلوک دو جداره خاصیت عایق بودن بیشتری دارد و در این زمینه عملکرد بهتری دارد.

  • تفاوت از نظر مقاومت فشاری و دوام

بلوک سه جداره از نظر مقاومت در برابر فشار و همچنین دوام نسبت به بلوک دو جداره برتری دارد. بلوک سه جداره دارای ردیف‌های عمودی و افقی بیشتری است. بنابراین نسبت به بلوک دو جداره فشار بیشتری را تحمل می‌کند.

  • تفاوت در هزینه و قیمت

برای تولید بلوک سه جداره نسبت به بلوک دو جداره از مواد بیشتری استفاده شده است و دلیل قیمت بالاتر این بلوک نسبت به بلوک دو جداره نیز همین موضوع است.

انواع بلوک دو جداره و سه جداره فاق و زبانه دار خانه بلوک
انواع بلوک دو جداره و سه جداره فاق و زبانه دار خانه بلوک

 

انواع بلوک دو جداره و سه جداره دو سر فاق خانه بلوک
انواع بلوک دو جداره و سه جداره دو سر فاق خانه بلوک

قیمت بلوک سیمانی سه جداره

با توجه به اینکه در ساخت بلوک‌های سیمانی سه جداره از میزان مواد اولیه بیشتری استفاده می‌شود، طبیعتا هزینه تمام شده آن نسبت به بلوک‌های دو جداره بیشتر است. البته لازم به ذکر است که این اختلاف قیمت، خیلی زیاد نیست. کارخانه‌های تولید کننده بلوک سه جداره، با توجه به کیفیت مواد اولیه مصرفی ،همچنین روند و تکنولوژی تولید، قیمت مخصوص به خود را برای این نوع بلوک اعلام می‌کنند. شما مشتریان و  کارفرمایان گرامی باید توجه داشته باشید که درهنگام خرید بلوک مورد نظر خود، علاوه برقیمت، اعتبار شرکت تولید کننده و همچنین کیفیت محصول نهایی را مورد توجه قرار دهید. شرکت خانه بلوک از بزرگترین و معتبر ترین تولید کنندگان بلوک در ایران، ارائه دهنده انواع بلوک ساختمانی از جمله بلوک سه جداره است. شما مشتریان گرامی در سرتاسر ایران می‌توانید بلوک‌های مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از این مجموعه تهیه کرده و درب پروژه خود تحویل بگیرید.

دفتر تهران

۲۸۳ ۲۸۴ – ۰۲۱

دفتر کرج

۵۱۲۵ ۳۴۲۰ – ۰۲۶

مدیر فروش

۰۹۱۲۱۰۲۷۶۶۷

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این نوشته در بلوک ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *