اجرای وال پست با میلگرد بستر

وال پست و میلگرد بستر را می‌توان به عنوان محصولاتی نام برد که مقاومت سازه را تا حد زیادی افزایش می‌دهند. در این مقاله از خانه بلوک قصد داریم تا به بررسی اجرای وال پست با میلگرد بستر بپردازیم. بدین منظور نحوه اجرای وال پست، مزایای این امر و قیمت آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اجرای وال پست با میلگرد بستر

برخی کارشناسان عقیده دارند که میلگرد بستر را می‌توان به همراه وال پست اجرا کرد. میلگرد بستر معمولا با میلگرد کلافی که قطری حدود 4 میلیمتر دارد، ساخته می‌شود. برای ساخت این محصول دو میلگرد به صورت طولی و موازی با یکدیگر قرار داده شده و میان آنها میلگردهای فرعی جایگذاری می‌شود و در نتیجه آن میلگرد بستر خرپایی یا نردبانی به وجود می‌آورد.
وال پست که به معنای نگهدارنده دیوار است، به المانی غیر سازه‌ای گفته می‌شود که به منظور یکپارچه سازی دیوار و بهبود عملکرد آن در برابر زلزله به کار می‌رود. این محصول موجب درگیری دیوار با اسکلت سازه شده و در نتیجه آن را در مقابل نیروهای وارده مهار می‌کند.

نحوه اجرای وال پست

برای اجرای وال پست با میلگرد بستر باید اجرای هر کدام از این دو محصول را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. اجرای میلگرد بستر معمولا به صورت افقی انجام می‌شود به صورتی که این محصول کاملا در ملات مدفون شود. عرض میلگرد بستر باید حدود 2 الی 3 سانتیمتر کمتر از عرض دیوار باشد. میلگرد بستر از طریق گیره و قلاب به ستون متصل می‌شود اما اگر انتهای دیوار مصالحی فلزی مانند میلگرد یا تیر آهن وجود داشته باشد، باید میلگرد بستر را به وسیله جوشکاری به این مصالح متصل کرد.
گفته شد که میلگرد بستر معمولا به صورت افقی اجرا می‌گردد. لازم به ذکر است که این محصول را به صورت عمودی نیز می‌توان اجرا کرد. بدین منظور باید میلگرد بستر را در میان فضاهای خالی که هنگام چیدن بلوک‌ها ایجاد شده است قرار داد.

برای اجرای وال پست باید نکاتی را مد نظر قرار داد که چند مورد از این نکات به شرح زیر است:

 • در صورتی که وال پست به صورت سرتاسری اجرا شود، باید به صورت صلب به زمین متصل شود.
 • اتصال وال پست‌های سرتاسری باید کشویی و مفصلی صورت گیرد.
 • وال پست باید حداقل 4 سانتیمتر از بلوک را کاور کند.
 • صفحه‌های وال پست باید به وسیله رول بولت و یا انکر بولت به اسکلت بتنی و به وسیل جوشکاری به اسکلت فلزی متصل شوند.
ناودانی منقطع
ناودانی منقطع

مزایای اجرای وال پست

 1. دلیل استفاده از وال پست با میلگرد بستر این است که دیوار، سقف و دیگر المان‌های ساختمان باید از استحکام کافی برخوردار باشند. اجرای وال پست موجب می‌شود تا استحکام سازه و دیوارهای آن، تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. این کار سازه را در برابر زلزله مقاوم می‌کند.
 2. این امر، نسبت به بازدهی که دارد، بسیار مقرون به صرفه است.
 3. اجرای میلگرد بستر وال پست نیازی به دوغاب بندی ندارد.
 4. میلگرد بستر وال پست به خودی خود مقاومت خوبی داشته و مقاومت دیوار را نیز افزایش می‌دهد.
 5. اجرای وال پست با میلگرد بستر موجب می‌شود تا دیوارهای متقاطع به یکدیگر متصل شوند.
وال پست
وال پست

قیمت اجرای وال پست با میلگرد بستر

قیمت اجرای وال پست با میلگرد بستر به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت وال پست، قیمت میلگرد بستر و هزینه تمام شده سایر مصالح مورد نیاز، مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت هستند. قیمت فولاد گالوانیزه و همچنین ورق سیاه، که متریال سازنده میلگرد بستر و وال پست هستند نیز بسیار مورد توجه است. از دیگر هزینه‌هایی که باید به آن توجه کرد، هزینه نیروی انسانی و هزینه حمل و نقل است. برای مشاوره و تخمین هزینه نهایی و قیمت اجرا، با مجموعه خانه بلوک با شماره تماس 021284283 تماس بگیرید.

میلگرد بستر
میلگرد بستر

تفاوت وال پست و میلگرد بستر

نقطه مشترکی که در وال پست و میلگرد بستر وجود دارد این است که هر دو این محصولات به منظور مقاوم سازی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال باید توجه داشت که تفاوت‌هایی میان آنها نیز وجود دارد، این تفاوت‌ها را می‌توان در مشخصات و روش اجرای آنها بررسی کرد. تفاوت وال پست و میلگرد بستر به شرح زیر است:

 1. متریالی که برای ساخت این دو محصول به کار می‌رود با یکدیگر متفاوت است. وال پست، تشکیل شده از نبشی است در صورتی که میلگرد بستر از میلگرد ساخته می‌شود. قطر این میلگرد معمولا 4 میلیمتر است.
 2. نحوه نصب و اجرای وال پست از طریق میلگرد بستر متفاوت است. میلگرد بستر در میان ردیف‌های دیوار کار شده و در میان ملات مدفون می‌شود. برای نصب وال پست، ابتدا باید نبشی‌ها را پایه ستون و همچنین سقف متصل کرد. به صورت کلی می‌توان گفت نصب و اجرای میلگرد بستر نسبت به وال پست بسیار آسان‌تر است.
 3. به عنوان یکی از تفاوت‌های وال پست و میلگرد بستر می‌توان به زمان و سرعت اجرای آنها اشاره کرد. سرعت اجرای وال پست نسبت به سرعت اجرای میلگرد بستر پایینتر است، زیرا برای اجرای وال پست، نیازمند جوشکاری هستیم. به همین دلیل اجرای آن نسبت به اجرای میلگرد بستر زمان بیشتری می‌برد.
 4. هزینه‌ای که برای اجرای وال پست مورد نیاز است، با میلگرد بستر متفاوت است. همانطور که گفته شد فرآیند اجرای وال پست نسبت به اجرای میلگرد بستر پیچیدگی بیشتری دارد و این پیچیدگی ملزوم هزینه است. به همین دلیل هزینه اجرای وال پست بیشتر از هزینه اجرای میلگرد بستر است.
 5. از دیگر تفاوت‌های وال پست و میلگرد بستر می‌توان به توان تحمل بار در آنها اشاره کرد. وال پست نسبت به میلگرد بستر، توانایی بیشتری در تحمل بارهای وارده را دارد.
 6. اجرای وال پست به دلیل پیچیدگی زیادی که دارد، باید با دقتی بالا انجام شود. به همین دلیل باید توسط افراد متخصص اجرا شود. اما نصب و اجرای میلگرد بستر آسان‌تر بوده و در نتیجه نیاز آن به نیروی متخصص کمتر است.
 7. از دیگر مواردی که موجب تفاوت میان وال پست و میلگرد بستر می‌شود، الزامات و نکات اجرایی این دو است.

خرید میلگرد بستر وال پست

در این مقاله به بررسی نحوه اجرای وال پست از طریق میلگرد بستر، قیمت اجرای آن، مزایا و همچنین به بررسی تفاوت‌های این دو محصول پرداختیم. برای خرید میلگرد بستر وال پست باید به مجموعه‌ای معتبر مراجعه کنید زیرا وال پست و میلگرد بستر محصولاتی هستند که استفاده از آنها موجب ایمنی ساختمان می‌شود. به همین دلیل خود این محصولات باید از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردار باشند. شرکت خانه بلوک یکی از تولید کنندگان برتر وال پست و میلگرد بستر در کشور ایران است. در صورت ثبت سفارش در این مجموعه، می‌توانید محصول مورد نظر خود را در هر نقطه از ایران، تحویل بگیرید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران
۲۸۳ ۲۸۴ – ۰۲۱
دفتر کرج
۵۱۲۵ ۳۴۲۰ – ۰۲۶
مدیر فروش
۰۹۱۲۱۰۲۷۶۶۷

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *