بلوک سیمانی ضد حریق

طی دهه‌های اخیر و همراه با پیشرفت تکنولوژی، صنعت ساخت و ساز نیز پیشرفت‌های فراوانی داشته است. از جمله پیشرفت‌هایی که در این حوزه صورت گرفته، ایجاد بلوک‎‌های ضد حریق است. تا انتهای این مقاله با خانه بلوک همراه باشید تا بلوک سیمانی ضد حریق را بهتر بشناسید.

خرید بلوک سیمانی

بلوک سیمانی ضد حریق چیست؟

بلوک‌های سیمانی ضد حریق، عایق‌های ترکیبی هستند که می‌توانند تا مقدار زیادی از گسترش حریق جلوگیری نمایند؛ در صورت آتش سوزی این بلوک‌ها بدون ایجاد فشار، منبسط شده و به فوم عایق کربنی تبدیل می‌شوند و مانع از نفوذ آتش، دود، آب و… می‌شوند و تا ساعت‌های زیادی بدون ترکیدگی و تخریب به مقاومت دربرابر آتش ادامه می‌دهند.

بلوک سیمانی تو خالی کف پر
بلوک سیمانی تو خالی کف پر

مزایای بلوک سیمانی ضد حریق

  1. وزن بسیار سبک و چگالی پایین: از بی نظیرترین ویژگی‌های این محصول وزن سبک آن است. وزن این محصول یک چهارم بتن، یک سوم آجر سنتی و نصف آب می‌باشد و روی آب غوطه ور می‌ماند.
  2. عایق صوتی: به دلیل ساختار مولکولی و نحوه‌ پخش حباب‌های هوا، این محصول بیش از هر مصالح ساختمانی دیگری در برابر صدا مقاوم است.
  3. عایق برودتی و حرارتی (ذخیره انرژی): به لحاظ ساختار مولکولی بهترین مصالح از نظر عدم تبادل حرارتی و برودتی است.
  4. سازگار با محیط زیست: این محصول از کمترین حجم انرژی برای تولید استفاده می‌کند و 100 درصد قابل بازیافت است.
  5. سرعت اجرای بالا: سرعت و بازده کار با بلوک سیمانی ضد حریق بیش از دو برابر مصالح مشابه می‌باشد و ضایعات ساختمانی به نسبت کمتری دارد.
  6. برشکاری آسان: این محصول به دلیل ویژگی‌های خاص فیزیکی امکان برش با اره معمولی را دارد.
  7. مقرون به صرفه: سرعت بالا در ساخت و ساز، سهولت نصب و همچنین بی نیازی از مراحل زیرسازی و ساخت ملات سنتی استفاده از این محصول مقرون به صرفه می‌باشد.
  8. ابعاد دقیق: ابعاد بسیار دقیق و زوایای دقیقا عمود این محصول معماران را قادر می‌سازد به تمام ابعاد مد نظر که روی نقشه ترسیم می‌کنند، دست پیدا کنند.
  9. بدون نیاز به زیرسازی: پس از اجرای دیوار با استفاده از بلوک‌های سبک ضد حریق سطح صافی به دست می‌آید که نیاز به زیرسازی برای اجرای نازک کاری نخواهد داشت.
  10. خاصیت ضربه پذیری: به دلیل خواص فیزیکی، این محصول جاذب نیروهای وارده می‌باشد و در برابر سخت ترین ضربه‌ها مقاومت می‌کند.

خرید بلوک سیمانی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *