بلوک سیمانی برای دیوار کشی

یکی از بهترین روش‌های دیوار چینی، دیوار چینی با بلوک سیمانی است. بلوک سیمانی برای دیوار کشی بهترین گزینه است. استفاده از این بلوک برای دیوار چینی سرعت اجرای پروژه را بالا برده و هزینه‌ها را تا حد زیادی پایین می‌آورد. بلوک سیمانی نسبت به آجر به صرفه تر است، زیرا قالب بلوک بزرگتر است و هزینه تمام شده خرید آن نسبت به آجر و سفال پایین تر است. باید توجه داشت که بلوک سیمانی استحکام خیلی بالایی نیز دارد. شرکت خانه بلوک ارائه دهنده انواع بلوک سیمانی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب است.

خرید بلوک سیمانی

بلوک سیمانی چیست؟

یکی از مصالحی که در قسمت‌های مختلف سازه مانند سقف و دیوارها مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلوک سیمانی است. بلوک سیمانی همانطور که از نامش پیداست، به دست آمده از سیمان است. برای ساخت این بلوک از سیمان، سنگدانه سنگین مانند شن و ماسه و یا سنگدانه سبک مانند پوکه معدنی و صنعتی و آب استفاده می‌شود.

بلوک سیمانی
بلوک سیمانی

انواع بلوک سیمانی برای دیوار کشی

بلوک سیمانی را از دو جهت می‌توان تقسیم بندی کرد.

انواع بلوک سیمانی برای دیوار کشی از نظر وزن

بلوک سیمانی برای دیوار کشی در دو نوع سنگین و سبک تولید می‌شوند. بلوک سیمانی سبک را می‌توان پرکاربردترین و مشهورترین نوع بلوک سیمانی دانست. برای ساخت این بلوک از سیمان، پوکه معدنی و یا صنعتی و آب استفاده می‌شود. پوکه‌ها وزن پایینی دارند و موجب می‌شوند وزن نهایی بلوک نیز به شدت پایین بیاید. این بلوک کاربردهای فراوانی دارد. دیوار چینی و به کارگیری در سقف‌های تیرچه بلوک، از جمله مهمترین کاربردهای این بلوک است.

انواع بلوک سیمانی از نظر قالب گیری

بلوک‌های سیمانی برای دیوار کشی به دو شکل تو خالی و توپر قالب ‌گیری می‌شوند. بلوک‌های تو خالی به منظور تفکیک فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورتی که بخواهیم برای ساخت دیوار باربر از بلوک سیمانی استفاده کنیم، باید بلوک سیمانی توپر به کار ببریم. هر چه وزن بلوک سیمانی بیشتر باشد مقاومت فشاری آن نیز بالاتر است.

آموزش استفاده از بلوک سیمانی برای دیوارکشی

دیوار با بلوک سیمانی به روش زیر ساخته می‌شود.

پی ریزی دیوار

فونداسیون یا پی دیوار بتنی کمی زیر زمین ساخته می‌شود. پی ریزی دیوار شامل حفاری زمین برای پی ریزی، و بتن ریزی روی فونداسیون می‌شود. پایه‌های فونداسیون بارهای وارد شده به دیوار را به زمین منتقل می‌کنند. بر روی پایه‌های فونداسیون باید بتن ریزی شود. این بتن باید درون میکسر و با دست مخلوط شود. بتن ریخته شده باید کاملا تراز باشد. قبل از ساخت دیوار باید از سفت ومحکم بودن پایه‌های دیوار اطمینان حاصل کرد.

مشخص کردن امتداد دیوار

پس از انجام مرحله فونداسیون به صورت صحیح، در امتداد دیواره بلوکی یک خط گچی می‌کشیم. این خط به عنوان مرجعی جهت اجرای دیواری صاف است.

چیدن بلوک‌ها

مرحله بعدی چیدن بلوک‌هاست. برای چیدن بلوک‌ها باید بین هر دو بلوک حدود 9.65 سانتیمتر فاصله بدهیم. این فاصله به منظور ریختن ملات گذاشته می‌شود و بسیار ضروری است.

ملات ریزی

پس از چیدن بلوک‌ها ملات ریزی انجام می‌شود. ملات مورد نیاز باید از قبل مرطوب شده باشد. ملات مرطوب را بر روی بلوک‌ها ریخته و به وسیله ماله آن را صاف می‌کنیم. شکاف‌های موجود بین بلوک‌ها نیز به این طریق پر می‌شوند. برای پخش کردن یکنواخت و صحیح تر ملات می‌توان از دستگاه ملات ریز هوملکس استفاده کرد.

چیدن رج‌های بعدی بلوک

برای چیدن رج بعدی بلوک باید با نیم بلوک کار را شروع کنیم. در این صورت بلوک‌ها به درستی بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. رج‌های بعدی دیوار را مانند رج اول و دوم ادامه می‌دهیم تا دیوار تکمیل شود.

نکته 1: دقت داشته باشید که اگر دیواری که در حال ساخت آن هستید بلند است، روزانه 6 رج از آن را بچینید. در صورتی که بیش از این میزان چیده شود، ملات به خوبی سفت نمی‌شود.

نکته 2:حتما توجه داشته باشید که پس از چیدن هر 2 رج، از تقویت کننده‌های فلزی استفاده کنید. استفاده از میلگرد بستر در لای ملات، یکی از راه‌هایی است که استحکام دیوار را افزایش می‌دهد.

اتمام دیوار

مرحله آخر، استفاده از بلوک‌های مخصوص، معروف به بلوک در پوش برای انتهای دیوار است. در این مرحله باید از صاف بودن دیوار اطمینان حاصل کنیم.

دیوار چینی با بلوک سبک
دیوار چینی با بلوک سبک

مزایای استفاده از بلوک سیمانی برای دیوار کشی

  1. دیوار چینی با بلوک سیمانی نسبت به سایر مصالح مانند آجر و سفال مقرون به صرفه تر است.
  2. دیوار ساخته شده به وسیله بلوک سیمانی بسیار با دوام و مقاوم است.
  3. روش کار بلوک سیمانی بسیار سریع و آسان است.
  4. بلوک سیمانی بلوکی سازگار با محیط زیست است.
دیوار چینی به وسیله بلوک سیمانی
دیوار چینی به وسیله بلوک سیمانی

قیمت بلوک سیمانی برای دیوار کشی

مصالح ساختمانی مانند هر محصول دیگری همواره دچار تغییرات قیمتی هستند. بلوک سیمانی برای دیوار کشی از جمله مصالحی است که تحت تاثیر نوسانات بازار قرار می‌گیرد. عوامل متعددی بر قیمت تمام شده بلوک سیمانی تاثیر می‌گذارند. مواد اولیه برای ساخت بلوک سیمانی از جمله این عومل هستند. قیمت سیمان، قیمت ماسه، قیمت پوکه معدنی و صنعتی و همچنین دستمزد کارگر در روند افزایش قیمت بلوک سیمانی تولید شده نقش دارد. برای تخمین هزینه نهایی دیوار کشی باید تمامی این مورد را در نظر گرفته و محاسبه کرد. مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از هزینه‌های مربوط به دیوار کشی و قسمت بلوک سیمانی برای دیوار کشی با کارشناسان شرکت خانه بلوک با شماره 021284283 تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *