بلوک سبک پوکه ای

بلوک سبک پوکه ای

 بلوک سبک پوکه ای از ترکیب سیمان ، آب و پوکه معدنی تشکیل می شود . پوکه ها بصورت معدنی و صنعتی تولید می شوند که پوکه های معدنی از فوران کوه های آتشفشان در معادن مختلف کشور بوجود می آیند . که در این مورد معدن های مختلفی در نقاط مختلف کشور وجود دارد که این معادن به مرحله استخراج نرسیده و یا به علت های مختلفی تولید آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست .بلوک پوکه های صنعتی هم نیز در کارخانه ها تولید می شوند.

انواع  پوکه ها

با توجه به مناطق مختلفی که در آنان پوکه تولید میشود ، پوکه ها دارای انواعی هستند.

به عنوان مثال پوکه معدنی بستان آباد دارای رنگ سفید است  و وزن پایینی دارد ولی از نظر استحکام مناسب نیست ، همچنین با توجه به آهک موجود در این نوع پوکه باعث شده مرغوبیت لازم را نداشته باشد ولی به طور کلی مهمترین تفاوت آن با سایر پوکه ها جرم حجمی کم آن است .

از دیگر معادن تولید پوکه میتوان به پوکه معدنی قروه اشاره کرد ، رنگ این پوکه تیره بوده و دارای استحکام و مقاومت مناسبی است اما عیب بزرگ آن بالابودن چگالی آن است .

اندازه پوکه های معدنی و کاربرد آنها :

پوکه های معدنی دارای چندین اندازه مختلف هستند که هر اندازه یک کاربرد خاص دارد و اصطلاحا در اندازه های پودری ، عدسی و فندقی دسته بندی می شوند. بلوک های پوکه ای تنها از مخلوط پوکه و سیمان تولید میشوند.

 

و وجود هر ماده دیگری در ساختار آن باعث بی کیفیتی در محصول نهایی می شود که البته این ترکیب اضافی به نوبه خود در قیمت بلوک موثر است ، به همین دلیل بعضی اوقات برخی از فروشندگان قیمتی متفاوت و پایین تر از بقیه ی فروشندگان اعلام میکنند که این قیمت حاکی از وجود برخی ترکیبات اضافی در ساختار بلوک است .

البته نوعی بلوک سیمانی در بازار وجود دارد که از سیمان و ماسه تشکیل می شود که اصطلاحا به آن بلوک بتنی یا بلوک سنگین می گویند .

 

مزایای بلوک پوکه ای سبک چیست ؟

بلوک های پوکه ای مزایای زیادی دارند از جمله ، اجرای کار ساخت و ساز را تسریع میکنند ، استفاده از بلوک پوکه ای هزینه ها را کاهش و ضایعات ساخت و ساز را به حداقل می رساند ، عایق حرارت ، صوت قابل قبولی دارد ، در برابر یخ زدگی مقاوم و همچنین در برابر آتش سوزی مقاوم است. این ویژگی ها در نظر خریداران بلوک بسیار مهم و حیاتی است و بلوک پوکه ای با دارا بودن این ویژگی ها توانسته مشتریان زیادیرا در سراسر جهان به خود جذب کند.

قیمت بلوک پوکه ای سبک چقدر است ؟

قیمت فروش بلوک پوکه ای در کارخانه ها متفاوت است . با توجه با سایزهای مختلف بلوک پوکه ای قیمت های این نوع بلوک ها در کارخانه ها نیز متفاوت است . بلوک های پوکه ای بر حسب کیفیت مواد اولیه تولیدی نیز قیمت های متفاوت خواهند داشت .

کارخانه های فروش بلوک پوکه ای باید قیمت بلوک ها را طبق استاندارهای مشخص شده به مشتریان اعلام نمایند تا بازار از هرج و مرج و نوسان قیمت ها به دور باشد  و همچنین مشتریان نیز باید در زمینه خرید بلوک پوکه ای دقت داشته باشند که ممکن است بلوک ها درجه دو باشند و لذا برای خرید بلوک قیمت را از چند کارخانه مختلف درخواست کنند .

خانه بلوک می تواند در ارئه قیمت های انواع بلوک ها شما را راهنمایی کند.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
این نوشته در بلوک ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *