خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
مقرون به صرفه
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
تماس با ما

بلوک سبک لیکا چیست؟

یکی از بلوک هایی که در صنعت ساخت و ساز استفاده ی فراوانی دارد بلوک سبک لیکا می باشد. در واقع بلوک سبک لیکا بلوکی است از جنس سیمان است. تنها تفاوت با بلوک های سیمانی در این است که در بلوک سبک لیکا به جای استفاده از سنگدانه های معمولی از سنگدانه هایی استفاده می شود که از جنس رس می باشد. می توان گفت که این بلوک همان رس است که مورد انبساط قرار گرفته است.

بلوک های سبک لیکا از جنس رس هستند و از نظر شکل ظاهری به صورت گرد هستند که در آن رنگدانه هایی به رنگ قهوه ای دیده می شود. این بلوک ها نسبت به بلوک های بتنی بسیار سبک تر هستند؛ علاوه بر کیفیت بالا تحمل فشار بالایی دارند. از این بلوک در صنعت ساخت و ساز به ویژه برای ساخت دیوار و سقف استفاده می شود زیرا استفاده از این بلوک ها در ایجاد سقف و دیوار موجب هرچه مستحکم تر شدن سازه ها می شود.

بلوک های توخالی لیکا از قسمت انتها پر می شوند، برخلاف بلوکهای سیمانی که از انتها باز هستند. قسمت بسته بلوک به سمت بالا است و قسمت باز آن رو به پایین؛ این شکل توخالی بودن بلوک باعث می شود هوا بین جداره قرار بگیرد که موجب می شود این بلوک عایق بسیار خوبی در برابر رطوبت، حرارت و صدا باشد.

ویژگی بلوک سبک لیکا

بلوک های سبک لیکا دارای ویژگی های خاصی می باشند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • وزن پایین

این بلوک ها دارای وزن بسیار پایینی هستند که باعث شده هنگام اجرا سرعت کار بالا رود و در مدت زمان کوتاهی کار انجام شود. همچنین به دلیل وزن پایینی که دارند حمل و نقل آنها آسان است. استفاده از این بلوک ها نقش به سزایی در کاهش وزن ساختمان دارد و باعث می شود هنگام زلزله ساختمان آسیب جدی نبیند.

 • عایق حرارتی

طبق تاییدیه مرکز تحقیقات راه و ساختمان ضریب هدایت دانه های لیکا 0/09 w/mk است که وسیله خوبی برای عایق حرارتی به شمار می‌رود. به دلیل تخلخل درونی که دارند دارای مقاومت حرارتی بالایی هستند. برای اینکه خاصیت عایق حرارتی بودن بلوک لیکا بالا برود می توان در بین انها فیلم های هوا اضافه کرد.

یکی از ویژگی های این نوع بلوک که باعث شده ساختمان سازان بیشترین استفاده را داشته باشند، این است که اگر برای ساخت دیوار از بلوک لیکا استفاده کنید باعث می شود حرارت بسیار کم انتقال پیدا کند و در فصل های زمستان و تابستان موجب می شود هوای سرد یا گرم به داخل ساختمان نفوذ نکند و همچنین حرارت را از طریق دیوار انتقال نمی دهد.

 • مقاومت در برابر آتش

طبق تحقیقات اداره ملی استاندارد و آزمایشات انجام شده بلوک های سبک لیکا به دلیل اینکه در دمای 1100 درجه تولید می شوند می توانند 2 الی 3 ساعت در برابر آتش مقاومت کنند. البته این مقاومت به ضخامت دیوار هم بستگی دارد.

 • راحتی و سرعت بالا در اجرا

بلوک لیکا در بیست و دو قالب متفاوت در بازار عرضه می شوند و هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی دارند که افراد معمار و ساختمان ساز با توجه به کار خود آن را انتخاب می کنند.

 • سازگار بودن با محیط زیست

طبق آزمایشات انجام شده هنگام تولید آن به این نتیجه رسیدند که استفاده از این بلوک کاملاً با محیط زیست سازگار است و آسیبی به آن وارد نمی کند. ترکیبات موجود در بلوک لیکا به گونه‌ای است که فاسد نمی شود و همچنین امکان تخم گذاری حشرات امکان ندارد.

 • عایق صوتی

این بلوکها عایق بسیار خوبی در برابر صدا به شمار می‌روند. در ساختمان، صداهایی مانند صحبت کردن افراد و دیگر صداهایی که ممکن است از طریق مصالح ساختمانی عبور کنند و آزار دهنده باشند؛ این بلوک ها صدا را عبور نمی دهند و یا کمتر عبور می دهند. نسبت به انواع دیگر بلوک های سبک بهترین عایق صدا را بلوک لیکا دارد.

همچنین در مکان هایی مانند بیمارستان دانشگاه و مدارس، سینما و… که رفت و آمد زیاد است و باعث ایجاد آلودگی صوتی می شود استفاده از این نوع بلوک یک انتخاب بسیار مناسبی است.

 • دارای نشان استاندارد

بلوک های سبک لیکا توسط مرکز تحقیقات ساختمان تایید شده و دارای نشان استاندارد هستند.

 • جذب مناسب آب

این بلوک ها به دلیل داشتن پایه سیمانی سرعت جذب آب مناسبی دارند. همگن بودن بلوک با ملات باعث می شود پایداری و چسبندگی سنگ و بلوک دیوار بیشتر شود. در صورتی که جذب آب بلوک پایین باشد موجب می شود سرعت اجرای اندود کاری و سنگ کاری پایین بیاید. همچنین بالا بودن جذب آب باعث می شود عمل اندود کاری گچ یا سیمان به بلوک به درستی انجام نشود و در نتیجه باعث پوسته شدن آن می شود.

 • کاهش هزینه ها

عمل اندودکاری بدون نیاز به استفاده از گچ انجام می‌شود و می‌توان با ضخامت کم گچ کاری را انجام داد همچنین برای افزایش چسبندگی ملات و گچ به دیوار احتیاجی به استفاده از رابیتس یا توری نیست به همین دلیل هزینه اجرای دیوار با این نوع بلوک بسیار به صرفه می باشد.

 • کارپذیری فیزیکی

برشکاری دیوار های لیکا نسبت به انواع دیگر بلوک بسیار راحت و آسان است است و تنها با استفاده از یک تیشه نوک تیز از محل ضربه بلوک شکسته میشود و قسمت های دیگر آسیب نمی بیند. برخلاف بلوکهای سفالی که با برش یک قسمت بلوک آسیب می بیند. همچنین از ویژگی های بارز آن می توان به قابلیت سوراخکاری، شیارزنی، میخکوبی، نصب وسایل سنگین بر روی دیوار مانند نصب کابینت اشاره کرد.

ویژگی بلوک سبک لیکا

مزایای بلوکهای سبک لیکا

به برخی از مزایای بلوک های لیکا به طور مختصر می پردازیم:

 • حمل و نقل آسان
 • عایق صوتی
 • پایین بودن هدایت حرارتی
 • وزن پایین و سبک بودن
 • راحتی در استفاده از این بلوک
 • مقاومت بالا در برابر آتش
 • قابلیت میخکوبی شیارزنی و سوراخکاری
 • دوام بالای این نوع بلوک در محیط های شیمیایی
 • و…

فروش بلوک سبک لیکا

با توجه به اهمیت استفاده از این بلوک ها در چند سال اخیر خرید بلوک سبک لیکا نیز به صورت چشم گیری افزایش یافته است و مشتریان همواره به دنبال با کیفیت ترین این بلوک ها برای تهیه و استفاده می باشند. از فرآورده های مهم لیکا در ایران بلوک های سبک لیکاست که بیشترین کاربرد آن در مصالح عایق می باشد .

هم چنین به عنوان دیواره جداکننده و غیر باربر نیز استفاده می شود. این بلوک ها در ابعاد مختلف ساخته می شوند شامل ابعاد آجری,سه جداره ,دو جداره ,بلوک های نیمه و بلوک های ترمو

یکی از برترین شرکت های فروش و تولید انواع بلوک از جمله بلوک لیکا، شرکت خانه بلوک می باشد که در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و طبق سفارش مشتری در مدت زمان کوتاهی بلوک را با قیمتی مناسب تحویل می دهند.

تولید بلوک سبک لیکا

این بلوک های از مخلوط کردن سیمان ,آب و سبک دانه به دست می آیند و با حذف ریزدانه های طبیعی  وزن آنها کمتر شده و تخلخل آنها نسبت به بتن نیمه سبک بالاتر می رود و با توجه به استفاده آنها در دیوار یا سقف به صورت تو پر یا تو خالی ساخته می شوند .

خرید بلوک سبک لیکا

مهم ترین نکته ای که در خرید بایستی به آن توجه کرد کیفیت بلوک ها و متناسب بودن قیمت هاست که نیاز به تفحص و اطمینان کامل از مکان خرید است شرکت خانه بلوک تولید کننده انواع بلوک های با کیفیت به شما اطمینان می دهد بهترین و با کیفیت ترین بلوک ها را با قیمتی بسیار مناسب در اختیارتان قرار خواهد داد.

قیمت بلوک سبک لیکا

بلوک سبک لیکا انواع مختلفی دارد بنابراین دارای قیمت های متفاوتی هستند. برای استفاده در حجم بالا و یا پایین دارای قیمت های بسیار مناسبی می باشد و به ساختمان سازان توصیه می شود که حتما از این بلوک برای به کارگیری در نقاط حساس ساختمان مانند دیواره ها و سقف که در بالا ذکر شد استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمائید.

021284283

درباره نویسنده

2 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

درباره ما

شرکت فنی و مهندسی خانه بلوک در سال 1387 با هدف تولید و اجراء انواع بلوک های ساختمانی شروع به کار کرده است و با تکیه بر کادری توانمند متشکل از تیم فنی و مهندسی خود توانسته پروژه های گسترده ای در ایران عزیزمان اجراء کند.