خرید و قیمت بلوک سیمانی توپر 1402

یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی، بلوک سیمانی توپر می‌باشد. این بلوک، بلوکی محکم و با دوام است. بلوک سیمانی توپر مانند سایر بلوک‌ها، در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. برای توضیح بهتر بلوک سیمانی توپر، ابتدا لازم است در این مقاله از وب سایت خانه بلوک انواع بلوک سیمانی را از نظر شکل ظاهری بررسی کنیم.

انواع بلوک‌ سیمانی از نظر ساختار و شکل ظاهری

بلوک سیمانی را از نظر ساختار و شکل ظاهری می‌توان به انواع زیر تقسیم کرد.

بلوک سیمانی تو خالی

بلوک‌های سیمانی تو خالی دارای سوراخ‌های سراسری (ته خالی) هستند. از انواع بلوک‌های سیمانی توخالی می‌توان به بلوک‌های دو سوراخ، سه سوراخ و … اشاره کرد.

بلوک سیمانی باربر
بلوک سیمانی تو خالی

انواع بلوک‌های سیمانی تو خالی

بلوک سیمانی تو خالی خود به دو دسته تقسیم می‌شود.

بلوک سیمانی کاملا تو خالی

این نوع بلوک سیمانی دارای سوراخ‌هایی در سرتاسر آن است. بسته به روش اجرا، این سوراخ‌ها را می توان با استفاده از ملات یا مواد دیگر پر کرد.

بلوک سیمانی کاملا تو خالی

بلوک سیمانی کف پر تو خالی

در این نوع بلوک، مانند سایر بلوک‌های سیمانی توخالی، سوراخ هایی وجود دارد. وجود دارد. تفاوت این بلوک با بلوک کاملا تو خالی در این است که بلوک سیمانی تو خالی کف پر دارای دیواره زیرین است. هنگام اجرای بلوک، باید آن را بر عکس کنیم و ملات را بر روی دیواره زیرین آن ریخته و پخش کنیم.

بلوک سیمانی توپر

این نوع بلوک مانند یک آجر، به صورت کاملا توپر ساخته و تولید می‌شود. البته در برخی موارد در زیر بلوک یا سطوح جانبی آن فرو رفتگی ایجاد می کنند که این خود دلیلی بر سهولت حمل و نقل می‌باشد. لازم به ذکر است که حجم این سوراخ‌ها نباید بیشتر از 25 درصد حجم کل بلوک باشد.

سیمان، ماسه و مواد چسبنده، مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت بلوک سیمانی توپر است. برای ساخت این محصول، مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و در قالب‌های مخصوص می‌ریزند و سپس برش می‌دهند. این بلوک‌های سیمانی از جمله بلوک‌های مستحکمی هستند که در عین حال نصب آنها بسیار راحت می‌باشد.

برای نصب این بلوک، باید از ملات شنی استفاده کرد. لازم به ذکر است که در عین حال که نصب این بلوک‌ها آسان است، اما برای این کار باید از افراد حرفه‌ای استفاده کرد.

ویژگی‌های بلوک سیمانی توپر

  1. استحکام و مقاومت فشاری بالا
  2. نصب آسان
  3. تا حدودی عایق بودن در برابر صوت و حرارت
  4. آسیب پذیری پایین

بلوک سیمانی تو پر

خرید بلوک سیمانی توپر

بلوک‌های سیمانی توپر، از محکم‌ترین بلوک‌های ساختمانی هستند. این بلوک‌ها به راحتی بر اثر عوامل جوی دچار آسیب و شکستگی نمی‌شوند، به همین دلیل به یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی تبدیل شده‌اند. برای خرید بلوک سیمانی توپر اگر به صورت مستقیم از تولید کننده خرید کنید، می‌توانید سفارش خود را با قیمت مناسب تری ثبت کنید.

هنگام خرید بلوک سیمانی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اولین فاکتوری که باید هنگام خرید بلوک سیمانی توپر مد نظر قرار داد، کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه است. سایز و اندازه بلوک سیمانی توپر نیز باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد. سایز این بلوک باید به گونه‌ای باشد که نیاز کارفرما را رفع نماید.

قیمت بلوک سیمانی توپر

قیمت بلوک سیمانی توپر، به عوامل متعددی بستگی دارد. نوسانات قیمت ارز، همانند تمامی محصولات، بر روی قیمت این محصول نیز اثرگذار است. از دیگر عواملی که در قیمت نهایی محصول تولید شده موثر است، می‌توان به کیفیت مواد اولیه، نحوه و روش تولید، حجم سفارش و مکان پروژه اشاره کرد. همانگونه که بالاتر اشاره شد، در صورت خرید بلوک از تولید کننده (خانه بلوک)، هزینه کمتری برای خرید خود پرداخت خواهید نمود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این نوشته در بلوک ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *