ابعاد بلوک هبلکس و تاثیر آن بر روی قیمت بلوک هبلکس

یکی از مهمترین مسائلی که هنگام خرید بلوک هبلکس باید به آن توجه داشت، ابعاد بلوک هبلکس است. ابعاد این بلوک، تعیین کننده میزان بلوک مورد نیاز است. در این مطلب به بررسی ابعاد، وزن بلوک هبلکس، و تعداد و ظرفیت پالت می‌پردازیم.

بلوک هبلکس دارای وزن پایین‌تر و ابعاد بزرگتری نسبت به سایر بلوک‌ها و مصالح ساختمانی است. بزرگتر بودن ابعاداین بلوک موجب می‌شود تا اجرای پروژه تسهیل و سرعت دیوار چینی افزایش یابد. افزایش سرعت دیوار چینی، کاهش هزینه‌های تمام شده پروژه را در پی دارد. وزن بلوک هبلکس در ابعاد مختلف آن تفاوت دارد، اما باید گفته شود که در هر صورتی وزن بلوک هبلکس نسبت به وزن بلوک سیمانی و سایر بلوک‌ها پایین‌تر است. وزن پایین بلوک هبلکس، سبب کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه، افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله می‌شود.

ابعاد این بلوک طبق استانداردهای تعریف شده در کارخانه‌ها تولید می‌شود. تقریبا در تمام کارخانه‌های تولید کننده، ابعاد آن ثابت است. لازم به ذکر است که در صورت درخواست مشتری، می‌توان ابعاد هبلکس را تغییر داد و بنا به خواست مشتری، آن را با ابعاد متفاوتی تولید کرد.

ابعاد بلوک هبلکس

بلوک هبلکس دارای ابعاد نسبتا مشخصی است که اغلب تولید کنندگان، بلوک‌های هبکس خود را در این ابعاد تولید می‌کنند. بلوک هبلکس با طول ۶۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۵ سانتی متر تولید می‌شود. ضخامت یا عرض این بلوک بین ۷٫۵ تا ۲۰ سانتی متر متغیر است.

جدول ابعاد بلوک هبلکس

ابعاد بلوک‌هبلکس به شرح زیر است.

ابعاد (سانتی متر) وزن (کیلوگرم) ظرفیت پالت تعداد بلوک در پالت تعداد بلوک در متر مکعب
۷٫۵*۲۵*۶۰ ۶ ۱٫۹۸ ۱۷۶ ۸۸٫۹
۱۰*۲۵*۶۰ ۸ ۱٫۹۲ ۱۲۸ ۶۶٫۶
۱۵*۲۵*۶۰ ۱۲ ۱٫۹۸ ۸۸ ۴۴٫۴
۲۰*۲۵*۶۰ ۱۶٫۵ ۱٫۹۲ ۶۴ ۳۳٫۳

ابعاد بلوک هبلکس تولید شده با برندهای مختلف

ابعاد این بلوک در برندهای مختلف، تفاوت چشمگیری با یکدیگر ندارد. شرکت سیلیس آرا از جمله تولید کنندگان بلوک هبلکس در ایران است. ابعاد بلوک‌هبلکس تولید شده توسط این مجموعه، طول ۶۰ سانتی متر، ارتفاع ۲۵ سانتی متر با ضخامت‌های ۷٫۵، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ سانتی متر است.

از دیگر تولید کنندگان بلوک هبلکس، شرکت هبلکس رضوی است. ابعاد بلوک‌هبلکس تولید شده توسط این مجموعه، طول ۶۰ سانتی متر، ارتفاع ۲۵ سانتی متر با ضخامت‌های ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۵ و ۲۰ سانتی متر است.

مجموعه خانه بلوک، یکی از بزرگترین تامین کنندگان بلوک سبک هبلکس در ایران است. ابعاد بلوک‌هبلکس ارائه شده توسط این مجموعه، طول ۶۰ سانتی متر، ارتفاع ۲۵ سانتی متر با ضخامت‌های ۸، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ سانتی متر است.

آیا ابعاد بلوک‌هبلکس تاثیری بر روی قیمت تمام شده آن دارد؟

خیر. بلوک‌هبلکس به صورت متر مکعبی فروخته می‌شود. تفاوت ابعاد بلوک‌هبلکس تنها منجر به تغییر تعداد بلوک هبلکس در هر متر مکعب می‌شود. برای مثال در هر متر مکعب، ۶۶٫۶ عدد بلوک‌هبلکس با ضخامت ۱۰ سانتی متر جای می‌گیرد. در صورتی که هر متر مکعب، تنها ظرفیت ۴۴٫۴ بلوک هبلکس با ضخامت ۱۵ سانتی متر را دارد. اما در نهایت قیمت تمام شده یک متر مکعب از هر کدام از این بلوک‌ها با یکدیگر برابر است. بنابراین ابعاد این بلوک بر روی قیمت آن تاثیری نداشته و تنها بر روی تعداد بلوک فروخته شده اثر می‌گذارد.

ابعاد بلوک هبلکس
ابعاد بلوک هبلکس

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کرده‌ایم تا ابعاد‌بلوک هبلکس را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با کارشناسان شرکت خانه‌بلوک، با ما تماس بگیرید.

دفتر تهران

۲۸۳ ۲۸۴ – ۰۲۱

دفتر کرج

۵۱۲۵ ۳۴۲۰ – ۰۲۶

مدیر فروش

۰۹۱۲۱۰۲۷۶۶۷

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *