خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
خانه بلوک
آدرس
۰۲۱-۲۸۴۲۸۳ info@khanehblock.com تلگرام
تهران- صادقیه بلوار آیت الله کاشانی بعد از خیابان اباذر ساختمان بانک کشاورزی( پلاک۴۹ ) واحد ۶۳
خانه بلوک
مقرون به صرفه
خانه بلوک
بهترین
خانه بلوک
ISO 9001:2008 دارای
تماس با ما

بلوک سبک سیمانی چیست ؟

استفاده از بلوک سبک سیمانی در ساختمانها یکی از مهمترین دغدغه های مهندسین ساختمانی را برطرف کرده است . چرا که هرچه سازه ساختمان سبک تر باشد مزایای آن نیز بیشتر است . به طور مثال ساختمان در برابر نیروهای طبیعی همچون زلزله و باد و طوفان بسیار مقاوم خواهد بود. هرچه وزن ساختمان کمتر باشد خسارات وارده نیز کاهش پیدا می کند.

اولویت در ساخت ساختمان ها اول مقاوم بودن آن است و بعد هم وزن ساختمان . بهترین حالت ساخت ساختمان هایی به وزن سبک و مقاومت بالاست . در گذشته استفاده از آجر مرسوم بود که وزن ساختمان را به شدت بالا می برد. اما امروزه بلوکهای سیمانی سبک این امکان را ایجاد کرده اند که بتوانیم علاوه بر توجه بر روی مقاومت پذیری ساختمان آنها را سبک وزن بسازیم. بدین طریق می توان گفت که وزن تیغه هایی که با استفاده از بلوک سبک سیمانی و پوکه ای ساخته می شوند در حدود یک سوم کاهش پیدا کرده است.

بلوک سیمانی چند نوع است ؟

بلوک های سیمانی با استفاده از سیمان و یک ماده سبک یا سنگین تشکیل می شود .این مواد شامل شن و ماسه ، انواع پوکه های صنعتی ، حباب های هوا است .  برهمین اساس بلوک ها عموما به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

  • بلوک سیمانی سبک
  • بلوک سیمانی نیمه سبک
  • بلوک سیمانی سنگین

بلوک های سنگین ابعاد بزرگتر و ضخامت بیشتری دارند و بیشتر در ساخت دیوار های محوطه کاربرد دارند. بلوک های سبک بیشتر در ساخت تیرچه بلوک کارایی دارند.

هرچه وزن بلوک سیمانی بیشتر شود ، مقاومت آنها در برابر فشار نیز افزایش می یابد . بسته به باربر بودن دیوارها در ساخت سازه ها از بلوک های مخصوص با وزن و اندازه های متفاوت استفاده می شود.

خانه بلوک در سال ۱۳۸۷ با هدف تامین کلیه مصالح ساخت دیوار و سقف اعم از تیغه چینی، دیوارهای حامل و باربر و پوشش های دیواری و سقفی شروع به کار نموده است  . هم اکنون توانایی تولید و فروش یک میلیون قطعه بلوک در انواع مختلف را دارد در ضمن دارای نمایندگی کناف ایران بوده و نمایندگی یک شرکت بزرگ AAC (هبلکس) و دو شرکت بزرگ تولید سفال را دارد.

برای دریافت لیست قیمت بروز بلوک سیمانی سبک و سنگین می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

 

 

 

 

درباره نویسنده

یک دیدگاه بگذارید

درباره ما

شرکت فنی و مهندسی خانه بلوک در سال 1387 با هدف تولید و اجراء انواع بلوک های ساختمانی شروع به کار کرده است و با تکیه بر کادری توانمند متشکل از تیم فنی و مهندسی خود توانسته پروژه های گسترده ای در ایران عزیزمان اجراء کند.